Zarabianie pieniędzy? Czy AdSense ma sens? Kaczka z twarogiem na blogu finansowym

Blogowanie i zarabianie pieniędzy na blogu (jakichkolwiek pieniędzy) to zawsze wdzięczny temat do poruszenia. Na reklamach na tym blogu zarabiam pieniądze. Czy są to duże pieniądze, czy nie? Znów – to jest kwestia bardzo względna. Powiem tak – jestem blogerem amatorem, 100% amatorem blogującym sobie po godzinach i drobne kwoty z tych reklam jak najbardziej mi odpowiadają. Znam realia, znam stawki, które głowy nie urywają i te dosłownie kilka zł dziennie jak dla mnie jest OK.

2903513401_d367bb3836_zTo co nie jest OK po ostatnich kampaniach reklamowych, które system wrzuca na moje blogi, bądź co bądź blogi finansowe, to kiczowata sieczka a’la kaczka z twarogiem, która nijak się ma do podejmowanej tematyki i po prostu psuje mi wizerunek, o ile jakiś tam mam, nie mówiąc już o psuciu i tak skromnego wolumenu zarobków!

ser_twarig_2

Przed…

Jak to? Psucie zarobków?

Popatrzcie moi drodzy, reklama displayowa, która wyświetla się u mnie mówi o kaczce w promocyjnej cenie, indyku bądź twarogu dostępnym w pewnej sieci marketów. Czegoż więcej potrzeba? Produkt, miejsce zakupu, cena… i wszystko jasne. Klient nie ma najmniejszej potrzeby aby klikać w tę reklamę, a właśnie kliknięcie jest elementem generującym zarobek blogera.

Co więcej, przez ostatni okres obserwowałem wiele takich kampanii, na zdrowy rozum, nie generujących żadnych zysków dla mnie, choć kilka z nich było jak najbardziej na temat (kampanie wizerunkowe banków, itp.). Kiedy zobaczyłem jednak kaczkę i twaróg na blogu, który bądź co bądź próbuję udoskonalać, szlag mnie trafił. Co zatem?

Wyrzucenie reklam graficznych AdSense z bloga.

Praktycznie każda z obserwowanych przeze mnie reklam tekstowych AdSense ma większy lub mniejszy sens, dopasowuje się do podejmowanej tematyki bloga, daje zaledwie przedsmak tematu i zachęca do kliknięcia (czyli tym samym do generowania zysku dla autora bloga). Podjąłem decyzję o wykasowaniu, bądź zminimalizowaniu reklamy graficznej AdSense.

adsense_lokata_bankpwa

…oraz po! Prawda, że lepiej?

Sami zobaczcie, że wygląda to o wiele lepiej po wykasowaniu kaczki z twarogiem z moich blogów, nieprawdaż?

Co Ty o tym myślisz? Koniecznie napisz w komentarzach!