Pułapki przy zakupie nieruchomości. Podcast

Dzisiaj dalszy ciąg tematu nieruchomości, który wyniknął z poprzedniego nagrania oraz towarzyszących mu dyskusji. Nieruchomościami amatorsko, potem zawodowo zajmowałem się na tyle długo, aby stać się w towarzystwie nieformalnym fachowcem od inwestycji w grunty, mieszkania czy lokale.

Dziś powiem o pewnej ważnej zasadzie dobrego „wywiadu”, ostrożności i sceptycyzmu przy zakupie nieruchomości. W nagraniu:

 • uciążliwy sąsiad
 • mieszkanie „z historią”
 • czynniki zewnętrzne, których nie widać na 1 rzut oka
 • mieszczuch na wsi czyli atrakcyjna działka na łonie natury
 • dynamika czasu a nieruchomość
 • spółki budowlane tragiczne w skutkach

O tym wszystkim usłyszysz za chwilę, jednak zanim przejdziemy dalej sprawdź czy możesz odtworzyć plik dźwiękowy m4a. Poradzi sobie z tym przeglądarka Chrome albo Edge, na pewno jednak nie Firefox. (Eksport pliku do MP3 już ukończony!)

Do pobrania bezpośrednio: http://oszczedzanie.info.pl/wp-content/uploads/2016/08/PulapkiNieruchomosci.mp3

Poprzedni podcast o nieruchomościach znajdziesz tu:

Dlaczego ceny mieszkań (nieruchomości) są tak wysokie? Podcast

 

9 thoughts on “Pułapki przy zakupie nieruchomości. Podcast”

 1. Cześć,
  czemu wrzucasz pliki w formacie m4a? Są nieczytelne przez standardowe (sprzętowe) odtwarzacze mp3. Podczas konwertowania do mp3 zauważyłem, że zmniejszam rozmiar z prawie 30MB, do ok 10MB. Masz jakieś uzasadnienie?

  1. To jest zaledwie drugi plik m4a na tym blogu, nagrany na zupełnie nowym urządzeniu, stwierdziłem, że spróbuję, natomiast już po 2gim razie widzę, że są problemy z odczytem u niektórych Czytelników.

   Kiedy (i jeśli się da) będę konwertował to na YouTube albo na mp3.

 2. Dwa pytania:
  1. Dlaczego nie pracuje Pan juz w nieruchomosciach?
  2. Czy bedzie udostepniony kanal RSS do podcastow, tak zeby moc sluchac na aplikacjach dedykowanych do sluchania podcastow? Byloby o niebo wygodniej 🙂
  Pozdrawiam!

  1. 1. Naturalna kolej rzeczy. Na początku ścieżki zawodowej próbowałem różnych alternatyw. Gdzieś tam, z uwagi na „pasje rodzinne”, przewinęły się nieruchomości – ok. roku pracy w branży. Biuro, w którym pracowałem – zostało z powodów znanym właścicielom zamknięte, zajęli się innym interesem. Miałem wybór – iść tą ścieżką – szukać pracy w innych biurach, albo zaryzykować z własnym interesem internetowym. Spróbowałem własnego pomysłu – bo zawsze jakby co wrócę do nieruchomości – ale wypaliło i tak zostało.

   2. Nie planowałem tworzenia większej ilości audycji mp3 z powodu relatywnie małego zainteresowania moich Czytelników tą formą publikacji w pierwszym okresie ich istnienia. Odzew i reakcje w komentarzach na moje nagrania też był i jest wyraźnie mniejszy niż postów tekstowych. Rozpatruję jednak rþżne scenariusze, obecnie myślę o też YT.

   feed do niektórych postów / nie do plików: http://oszczedzanie.info.pl/tag/mp3/feed/

   link http://oszczedzanie.info.pl/tag/mp3/

 3. A wiesz co mi przyszło do głowy często ludzie z miast wyprowadzają się na wieś w poszukiwaniu czystego powietrza niestety czar pryska wraz z nastaniem sezonu grzewczego w większości małych miejscowości i wsi na przełomie Listopad Grudzień jak jeszcze niema siarczystych mrozów powietrze jest gorsze chwilowo jak na Górnym Śląsku czy w Krakowie na wsiach w piecach ląduje dosłownie wszystko plastiki polakierowane drewno ,opony ,dywany wszystko . Kiedyś jeszcze szamba się wylewało na pola jak i celowo robiło się nieszczelne żeby nie trzeba było często wywozić .Teraz większość wsi została skanalizowana ale nie wszystkie jakieś ok 60 %. Ale problem zanieczyszczeń powietrza jest nie do rozwiązania taka mentalność nawet bogaci gospodarze tak robią bo zawsze coś się zaoszczędzi .

 4. No Niestety w Lesznie Największa dzielnica domków jednorodzinnych Zatorze w tych właśnie miesiącach przypomina Górny Śląsk w czasach największej świetności jest tragicznie z tym . W centrum się poprawiło bo był i chyba nawet jest program dopłat do wymiany piecy na gazowe w ścisłym centrum. Już jest lepiej jak jest -20 bo wtedy trzeba palić węglem a nie wszystkim. w Grudniu o godz 18 w zasadzie bieganie ,rowery,spacery odpadają chyba że ktoś lubi benzopiren i cząstki pm 10 oraz pm 2,5 w ilościach pewnie z 5 razy przekraczających normę. Z tym problemem niewiele się da jak na razie zrobić masa budynków niema właściwej izolacji metraże są często na wyrost ponad możliwości płacowe wielu ludzi no i mentalność .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.