Dlaczego ceny mieszkań (nieruchomości) są tak wysokie? Podcast

Dzisiaj omówię czynniki wpływające na wysoką cenę mieszkań, ale także (jako były agent nieruchomości) pod koniec nagrania powiem coś o właściwym inwestowaniu w nieruchomości. Jak zainwestować aby zarobić (a przynajmniej nie stracić na naszej inwestycji)?

Czym się powinieneś/powinnaś kierować chcąc ulokować oszczędności życia w nieruchomość?

Omawiane czynniki wpływające na wzrost cen:

 • regulacje urzędniczo-państwowe
 • nawis opodatkowania
 • czynniki podaży i popytu
 • wpływ banków
 • postrzeganie nieruchomości jako pewnej inwestycji

Zapraszam do wysłuchania. Uwaga! Testuję dzisiaj nowy sprzęt do nagrań i nowy format zapisu, jeśli player poniżej nie działałby, proszę pobrać nagranie bezpośrednio…

…tym razem nie będzie to mp3, a „applowskie” m4a, które powinno zostać obsłużone przez większość urządzeń mp3 i na które najpewniej przejdę w najbliższym czasie zupełnie. Zapraszam do pobierania i testowania: http://oszczedzanie.info.pl/wp-content/uploads/2016/08/Nieruchomości.m4a

WP_20160810_15_03_51_ProZapraszam do zadawania pytań i komentowania poniżej! W razie problemów z plikiem – proszę także pisać – będę wdzięczy za odzew „techniczny”.

Aktualizacja!

Wiem już, że użytkownicy Firefoksa na pewno nie odtworzą w przeglądarce pliku m4a, dlatego poniżej zamieszczam nagranie przekonwertowane na klip YT:

11 przemyśleń nt. „Dlaczego ceny mieszkań (nieruchomości) są tak wysokie? Podcast”

 1. Podcast m4a działa na przeglądarkach Microsoft Edge na telefonie oraz Chrome pod Linux. Nie działa u mnie w Firefoksie pod Linuksem. Nie dysponuję w tej chwili żadnym stacjonarnym komputerem z Windowsem, by sprawdzić działanie na FF da tego systemu. Przyszedł czas na różne zmiany sprzętowe u mnie, ale mam nadzieję, że trudności przezwyciężę. To na tyle z mojej strony. Pozdrawiam.

 2. Czyli jak we wszystkim: przemyślana inwestycja to zyskowna inwestycja.
  Swoją drogą należy też monitorować rynek. Ja ze swoimi mieszkaniami, które mam w mieście powiatowym obserwuję zmiany demograficzne i gospodarcze, by we właściwym momencie je sprzedać nim spadną ich ceny na skutek wyludnienia tudzież kiedy nie sprzedać – bo ma się utworzyć dodatkowe kilkaset miejsc pracy w SSE.

 3. Myślę że ceny będą powoli ale spadać rynek będzie się nasycał obecnie w Polsce jest całkiem dużo budów ,, deweloperskich,, . A ludności raczej Polsce ubywa a nie przybywa . Ludzi z tzw zdolnością kredytową niema aż tak dużo ci co mogli wziąć kredyty to już wzięli a kryteria zostały zaostrzone wkład własny .Fiskalizm to paskudna sprawa mocno utrudniająca życie ale z tym nic nie zrobimy. Swoją drogą zastanawiam się czy nie można by dzisiaj masowo stawiać mieszkań za małe pieniądze technologia na to pozwala siermiężna komuna postawiła 4 mln mieszkań z prefabrykatów. Dzisiaj taką wielką płytę drugiej generacji można by jeszcze bardziej unowocześnić i usprawnić ,domy jednorodzinne też można by stawiać z gotowych elementów tylko kto miałby to organizować państwo,prywatne firmy a może partnerstwo publiczno -prywatne .Temat jest bardzo obszerny ale też bardzo ważny

 4. Trochę poczytałem o tym jakie formalności trzeba dopełnić przy budowie domu to jakaś masakra projekty,nadzory budowlane,kierownik budowy ,całe pliki zezwoleń projekty przyłączeń bardzo czasochłonne jak i również generujące koszty to może skutecznie zniechęcić do budowy. Teraz się nie dziwie że wielu ludzi woli kupować gotowe budynki niż się szarpać z budowami przecież jeżeli się pracuje lub prowadzi firmę to nie zawsze ma się czas na latanie po urzędach za każdym papierkiem.Później budowy się ciągną latami a można by to np w pół roku załatwić

  1. No właśnie między innymi o tym mówiłem w nagraniu. Załatwianie formalności to też czas, czas to pieniądz. Mój Ojciec przez lata „zabawy” w nieruchomości- po godzinach pracy niczym innym się nie zajmował – tylko tym lataniem i załatwianiem….

 5. Co gorsza od niedawna aparat władzy wykorzystuje prywatne drony żeby fotografować zasoby i na podstawie tych zdjęć ciemiężyć fiskalnie ludzi.
  BTW na zdjęciu zamawiasz 5 piw czy witasz braci zza Odry?
  😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.