Dlaczego ceny mieszkań (nieruchomości) są tak wysokie? Podcast

Wyślij ten wpis znajomym!

Dzisiaj omówię czynniki wpływające na wysoką cenę mieszkań, ale także (jako były agent nieruchomości) pod koniec nagrania powiem coś o właściwym inwestowaniu w nieruchomości. Jak zainwestować aby zarobić (a przynajmniej nie stracić na naszej inwestycji)?

Czym się powinieneś/powinnaś kierować chcąc ulokować oszczędności życia w nieruchomość?

Omawiane czynniki wpływające na wzrost cen:

 • regulacje urzędniczo-państwowe
 • nawis opodatkowania
 • czynniki podaży i popytu
 • wpływ banków
 • postrzeganie nieruchomości jako pewnej inwestycji

Zapraszam do wysłuchania. Uwaga! Testuję dzisiaj nowy sprzęt do nagrań i nowy format zapisu, jeśli player poniżej nie działałby, proszę pobrać nagranie bezpośrednio…

…tym razem nie będzie to mp3, a „applowskie” m4a, które powinno zostać obsłużone przez większość urządzeń mp3 i na które najpewniej przejdę w najbliższym czasie zupełnie. Zapraszam do pobierania i testowania: http://oszczedzanie.info.pl/wp-content/uploads/2016/08/Nieruchomości.m4a

WP_20160810_15_03_51_ProZapraszam do zadawania pytań i komentowania poniżej! W razie problemów z plikiem – proszę także pisać – będę wdzięczy za odzew „techniczny”.

Aktualizacja!

Wiem już, że użytkownicy Firefoksa na pewno nie odtworzą w przeglądarce pliku m4a, dlatego poniżej zamieszczam nagranie przekonwertowane na klip YT:


Wyślij ten wpis znajomym!

11 thoughts on “Dlaczego ceny mieszkań (nieruchomości) są tak wysokie? Podcast”

 1. Podcast m4a działa na przeglądarkach Microsoft Edge na telefonie oraz Chrome pod Linux. Nie działa u mnie w Firefoksie pod Linuksem. Nie dysponuję w tej chwili żadnym stacjonarnym komputerem z Windowsem, by sprawdzić działanie na FF da tego systemu. Przyszedł czas na różne zmiany sprzętowe u mnie, ale mam nadzieję, że trudności przezwyciężę. To na tyle z mojej strony. Pozdrawiam.

 2. Czyli jak we wszystkim: przemyślana inwestycja to zyskowna inwestycja.
  Swoją drogą należy też monitorować rynek. Ja ze swoimi mieszkaniami, które mam w mieście powiatowym obserwuję zmiany demograficzne i gospodarcze, by we właściwym momencie je sprzedać nim spadną ich ceny na skutek wyludnienia tudzież kiedy nie sprzedać – bo ma się utworzyć dodatkowe kilkaset miejsc pracy w SSE.

 3. Myślę że ceny będą powoli ale spadać rynek będzie się nasycał obecnie w Polsce jest całkiem dużo budów ,, deweloperskich,, . A ludności raczej Polsce ubywa a nie przybywa . Ludzi z tzw zdolnością kredytową niema aż tak dużo ci co mogli wziąć kredyty to już wzięli a kryteria zostały zaostrzone wkład własny .Fiskalizm to paskudna sprawa mocno utrudniająca życie ale z tym nic nie zrobimy. Swoją drogą zastanawiam się czy nie można by dzisiaj masowo stawiać mieszkań za małe pieniądze technologia na to pozwala siermiężna komuna postawiła 4 mln mieszkań z prefabrykatów. Dzisiaj taką wielką płytę drugiej generacji można by jeszcze bardziej unowocześnić i usprawnić ,domy jednorodzinne też można by stawiać z gotowych elementów tylko kto miałby to organizować państwo,prywatne firmy a może partnerstwo publiczno -prywatne .Temat jest bardzo obszerny ale też bardzo ważny

 4. Trochę poczytałem o tym jakie formalności trzeba dopełnić przy budowie domu to jakaś masakra projekty,nadzory budowlane,kierownik budowy ,całe pliki zezwoleń projekty przyłączeń bardzo czasochłonne jak i również generujące koszty to może skutecznie zniechęcić do budowy. Teraz się nie dziwie że wielu ludzi woli kupować gotowe budynki niż się szarpać z budowami przecież jeżeli się pracuje lub prowadzi firmę to nie zawsze ma się czas na latanie po urzędach za każdym papierkiem.Później budowy się ciągną latami a można by to np w pół roku załatwić

  1. No właśnie między innymi o tym mówiłem w nagraniu. Załatwianie formalności to też czas, czas to pieniądz. Mój Ojciec przez lata „zabawy” w nieruchomości- po godzinach pracy niczym innym się nie zajmował – tylko tym lataniem i załatwianiem….

 5. Co gorsza od niedawna aparat władzy wykorzystuje prywatne drony żeby fotografować zasoby i na podstawie tych zdjęć ciemiężyć fiskalnie ludzi.
  BTW na zdjęciu zamawiasz 5 piw czy witasz braci zza Odry?
  😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.