Co robić po utracie pracy? Jak zdobyć nową prace?

Wyślij ten wpis znajomym!

Czy Twoja posada wisi na włosku? Czy zdarzyło Ci się stracić pracę, czy trudno znaleźć Ci nową? Siedzisz na bezrobociu i zaczyna trafiać Cię szlag? A może się obwiniasz z powodu zwolnenia? Ten audio-post powie Ci co masz robić, jak rozszerzyć wachlaż swoich mozliwości i po prostu jak zdobyć nową pracę. Postaram Ci się otworzyć oczy na pewne fakty dotyczące szukania pracy oraz sytuacji innych osób (jak oni sobie poradzili).

Audycja trwa, jak zwykle około 9 min 30 sekund. Wysłuchaj, zrob notatki i myślę, że po tej audycji z nową energią i nowymi wizjami zabierzesz się do (udanego) zdobycia pracy.

14458234_ae2dec12af_z


Wyślij ten wpis znajomym!

6 thoughts on “Co robić po utracie pracy? Jak zdobyć nową prace?”

 1. Ostatnio, starając się o pracę w branży informatycznej, odpadłem w ostatnim etapie rekrutacji, na rozmowie technicznej. Jako że niewiele mi brakowało, postanowiłem się nieco poduczyć i za jakiś czas ponownie starać się o pracę w tej firmie. Czy wobec tego, wysyłając ponownie list motywacyjny i CV, należałoby w liście jakoś zaznaczyć, że już przystępowałem do rekrutacji?

  1. według mnie – zadzwonić bezpośrednio do działu HR i się o to spytać – najprostrze rozwiązania czasem bywają skuteczne

 2. To są rady ciotki-klotki. Z mojego doświadczenia wynika, że pracę znajdą osoby młode, z małym doświadczeniem i zgadzające się na kiepskie warunki finansowe. Druga możliwość znalezienia pracy to załatwienie jej po znajomości.
  Ja szukam pracy od czterech miesięcy, obniżyłam wymagania finansowe, składam aplikacje również na stanowiska wymagające zdecydowanie mniej doświadczenia i kwalifikacji niż posiadane przeze mnie, usunęłam z cv część posiadanych kwalifikacji.
  Odpowiadałam na ogłoszenia, gdzie pracodawcy szukali dokładnie osoby o moim doświadczeniu i kwalifikacjach. I co? I nic.
  Moim zdaniem mam jedną, ale zasadniczą wadę: brakuje mi 7 miesięcy do emerytury. Tylko jak dożyć do tej emerytury?

  1. Rady są istotnie pisane przez młodego kolegę – autora, jednak nie dyskredytuj go na wstępie nazywając „klotką”, bo takiego tonu rozmów na moim blogu nie toleruję.

   Nie wiem jak z oszczędnościami, spróbuj założyć działalność gosp. na preferencyjnych warunkach i dorobić jakimś cudem te składkowe 7 m-cy.

   Ja kiedy nie miałem pracy – jako Pan Magister – nawet pracowałem fizycznie przy konserwacji urządzeń (de facto = sprzątanie i mycie), nie narzekałem. Nie był to szczyt marzeń, ale z drugiej strony ten okres dobrze wykorzystałem, edukując się dodatkowo po godzinach.

   1. Nie było moją intencją obrażać nikogo. Jeżeli uraziłam, to przepraszam.
    Od początku odnosiłam wrażenie, że tekst pisała młoda osoba i jej rady – chociaż tego nigdzie nie zaznaczyła – skierowane są do osób zdecydowanie młodszych ode mnie.

    W moim poście chciałam pokazać, że można mieć odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie, niewygórowane wymagania finansowe, wysłać setki aplikacji i nie znaleźć pracy, bo po prostu PESEL jest nie taki, jakiego oczekują pracodawcy.

    Co do Twojej rady: pracując na części etatu prowadziłam jednocześnie działalność gospodarczą, ale ostatnio musiałam ją zawiesić – nie zarabiałam nawet na ZUS (posta w tej sprawie omyłkowo wstawiłam w niewłaściwe miejsce), więc nie mogę skorzystać z preferencyjnych warunków. Prace fizyczne już niestety nie dla mnie. Ale dziękuję Ci za pochylenie się nad moim problemem.

    I na koniec prośba do czytających: proszę, trzymajcie za mnie kciuki. Nadal mam nadzieję, że któraś z moich aplikacji trafi do pracodawcy, który szuka właśnie takiego pracownika jak ja.

    1. Bardzo dziękuję za Twoje ustosunkowanie się i odpowiedź. Trzymam mocno kciuki, aby się udało mimo przeciwności.

     Niestety, kupujemy w portugalskim supermarkecie ziemniaki z Hiszpanii, kurczaki z Izraela i podjeżdżamy do niego autem z Niemiec.

     Potem się dziwimy, że pracę mają Hiszpanie, Izraelczycy i Niemcy, a Polak nie ma szansy na pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.