Oszczędzanie na lokatach i kontach

Powitaliśmy już Nowy Rok a wraz z nim przyszedł czas na postanowienia. I te duże, i te całkiem małe – trud związany z każdą zmianą na lepsze zasługuje na pochwałę. My proponujemy w tym obiecującym 2016-tym z większą troskliwością zająć się finansami. Przede wszystkim wziąć pod lupę swoje oszczędności i zrobić wszystko, żeby za rok było ich więcej. Oszczędzanie bywa wymagające i z reguły czasochłonne. Nie jest jednak skomplikowane. Oszczędzanie na lokatach i kontach to jedne z bardziej oczywistych sposobów na pomnażanie pieniędzy.

Oszczędzanie to chyba jeden z lepszych nawyków. Mimo tego, że nie powinniśmy spodziewać się kokosów po kilku miesiącach od otworzenia rachunku to jednak stały przyrost gotówki bardzo cieszy. Rok 2016 nie zapowiada się najbardziej optymistycznie pod względem oprocentowania na lokatach i kontach oszczędnościowych ze względu na znaczny spadek stopy lombardowej i plan wprowadzenia podatku bankowego. Tym ważniejszy może okazać się wybór najlepszego wariantu na rynku. Przeglądanie ofert różnych banków i głęboka analiza porównawcza pomogą w podjęciu decyzji o ulokowaniu naszych oszczędności w jednym z nich.

Najbardziej popularne są lokaty krótkoterminowe i rachunki oszczędnościowe. Fakt, iż nie musimy zamrażać swoich oszczędności jest tutaj kluczową zaletą przemawiającą za tą właśnie formą zarobku. W większości przypadków (a przynajmniej tylko takie nas interesują) nie tracimy uzbieranych odsetek w przypadku wypłaty środków. Dzięki temu nie martwimy się o brak możliwości przejścia na inny produkt bankowy, kiedy takowy – znacznie bardziej opłacalny – pojawi się na rynku. To, co głównie powinno nas interesować to na pewno oprocentowanie i okres umowy. Najniższa kwota, jaką można wpłacić również, jednak musimy pamiętać, że zarobki przy tak małych sumach są ledwie zauważalne. Nasz kapitał przy takiej formie zarządzania oszczędnościami jest bezpieczny, co także ma ogromne znaczenie. Jeżeli dysponujemy „luźnymi” środkami i wiemy, że spokojnie możemy pozwolić sobie na brak dostępu do nich przez dłuższy czas to długoterminowe lokaty okażą się lepszym pomysłem. Banki oferują wtedy z reguły nieco bardziej satysfakcjonujące oprocentowanie.

6793810655_5092d1476a_z

Dużo różnorodnych produktów w swojej ofercie ma Idea Bank. Znajdziemy tam lokaty dla klientów indywidualnych, spółek czy firm, różniące się w obrębie jeszcze kilku innych aspektów. Zdecydowanie promowane lokaty dla klienta indywidualnego to lokata CLOUD oraz lokata GOTÓWKOWA. Mają wysokie oprocentowanie – pierwsza do 3,20% i druga do 3,25% w skali roku. W pakiecie z lokatą CLOUD możemy spodziewać się dostępu do Idea Cloud (innowacyjnej bankowości) wraz z nielimitowanym dostępem do coworku Idea Hub. W przypadku lokaty GOTÓWKOWEJ oprócz tego dostajemy jeszcze możliwość korzystania z Mobilnego Wpłatomatu. Wpłata przez niego dokonana umożliwia uzyskanie wcześniej wspomnianego wysokiego oprocentowania. Obydwie lokaty są krótkoterminowe: pierwsza na okres 4 lub 6 miesięcy, druga trzymiesięczna. Nowi klienci mogą pokusić się na lokatę HAPPY z oprocentowaniem w wysokości nawet 4% w skali roku. Nie jest ona powiązana z innymi produktami bankowymi a okres umowy to 3 miesiące. Trochę dłuższy okres zobowiązania, bo okrągły rok wiąże się z lokatą ZYSKUJĄCĄ, jednak mamy możliwość odstąpienia bez utraty odsetek. Oprocentowanie może wynieść nawet 4,75% w ostatnim miesiącu trwania lokaty w zależności od wybranego wariantu oszczędzania. Nie brak też wszelakich kont oszczędnościowych, bez opłat za prowadzenie, darmowymi przelewami i interesującymi usługami dodatkowymi do zapoznania się na stronie Idea Banku. Wspominaliśmy już o koncie firmowym i związanymi z nim zaletami, jednak dla każdego rodzaju klienta znajdzie się coś odpowiedniego.

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe ma Idea Bank w swojej ofercie i trzyma się mocno na szczytach rankingów. Wyżej wymienione produkty to tylko jedne z wielu, niezwykle zachęcających wariantów. Możliwe jest idealne dopasowanie oferty do naszych potrzeb i kieszeni. Im szybciej zaczniemy pomnażać nasze oszczędności tym bardziej imponujące będą rezultaty. Zachęcamy więc wszystkich do małego research’u i owocnych inwestycji. Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem: https://www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych