Kredyty gotówkowe – kiedy warto je brać

Kredyty gotówkowe to dosyć popularna forma pozyskiwania środków na rozmaite cele, gdy takowych brak w naszym portfelu. Warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z ich specyfiką i zrozumienie właściwego zastosowania. Przede wszystkim, czym jest kredyt gotówkowy? Pytanie zapewne dla większości banalne, pozwolę sobie jednak pokrótce omówić zagadnienie. Kredyt gotówkowy to nic innego, jak pożyczka udzielana ubiegającemu się o nią na dowolny cel. Okres kredytowania należy do raczej krótkich – poczynając od kilku miesięcy, na ośmiu latach kończąc.

Oczywiście kredyt taki jest oprocentowany, więc do całkowitej kwoty spłaty doliczyć należy odsetki wraz z kosztami okołokredytowymi (np. ubezpieczeniem czy prowizją). Bardzo często kredyt gotówkowy jest udzielany bez zabezpieczenia. Nie jest ono konieczne, gdyż kwota kredytu – i to czy w ogóle go dostaniemy – w większości zależy od wysokości naszego dochodu netto i tego, czy jesteśmy w posiadaniu innych kredytów. Kredytobiorca ma obowiązek spłacić należność w ratach, których wysokość/ilość/częstotliwość wpłat zależy od ustaleń z kredytodawcą. W celu zapoznania się z dokładną ofertą różnych instytucji zapraszam na stronę http://direct.money.pl/kredytygotowkowe/ , gdzie znaleźć można wiele szczegółowych informacji jak również porównać je ze sobą.

14337857415_9cf37ebc4a_zKiedy wiemy już to i owo o funkcjonowaniu kredytów gotówkowych nasuwa się pytanie: kiedy warto je rozważyć? I tutaj niestety okazuje się, że duża część społeczeństwa żyje w przekonaniu, iż pokrycie bieżących wydatków przy użyciu kredytu jest dobrym pomysłem. Nic bardziej mylnego! „Wszystko jest dla ludzi” – w temacie kredytów gotówkowych stwierdzenie to jest jak najbardziej na miejscu. Nie można jednak zapominać o bodźcach kierujących nami przy podejmowaniu takiej decyzji i podchodzić do tego z głową. Zaciągnięcie pożyczki jest uzasadnione w kilku przypadkach. Mowa o dokonaniu z ich pomocą istotnych dla nas samych inwestycji.

Do takich z całkowitą pewnością należą kształcenie i wszelkiego rodzaju edukacja czy rozpoczęcie działalności gospodarczej. Nierzadko dochód przeciętnego Kowalskiego nie pozwala mu na duży jednorazowy wydatek. Kredyt pozwala realizować marzenie o nowej firmie albo o zdobyciu nowej profesji, co mogłoby nastąpić po dobrych kilku latach sposobem systematycznego oszczędzania.

4916557151_247ae8d57a_zZ reguły nie warto zwlekać z podjęciem własnej działalności, ponieważ dobry pomysł na biznes dziś może nie doczekać się swojego jutra bez pozyskania odpowiednich środków. Kredyt gotówkowy jest tutaj wybawcą: szybki i efektywny. Zastrzyk gotówki pomoże rozwinąć skrzydła, a koszty pożyczki będą wręcz niezauważalne przez pryzmat opłacalności naszej inwestycji. W takich samych kategoriach należy traktować wzięcie pożyczki w celu rozpoczęcia studiów, zrealizowania kursu, ukończenia specjalizacji, wzięcia udziału w programie szkoleniowym.

Inwestując w siebie i swój rozwój intelektualny budujemy lepszą perspektywę na przyszłość. Zatem żadna pożyczona złotówka, za którą koniec końców zapłacimy więcej, wydana na ten cel nie będzie zmarnowana a nawet kilkakrotnie nam się zwróci.

Tak zwane „przejedzenie” kredytu, czyli spożytkowanie go na codzienne wydatki nie ma nic wspólnego z pomnażaniem majątku, tym samym stawiając takiego kredytobiorcę na stratnej pozycji. Zaciągnięcie kredytu na rzecz inwestycji pokazuje, jak bardzo użyteczna może być ta forma „długu”. Nie bójmy się więc korzystania z ofert banków i nie tylko, pamiętając jedynie o celu, jaki nam przyświeca, zasięgnięciu informacji z różnych niezależnych źródeł i obserwowaniu rynku.