Oszczędzanie vs Zarabianie Pieniędzy

Wyślij ten wpis znajomym!

Kilkakrotnie w historii moich blogów dostałem komentarz, wiadomość, mail… o podobnej treści. Ja nie oszczędzam, ja przede wszystkim zarabiam! Cóż, też myśl, dlaczego jednak nie połączyć jednego i drugiego?

Oszczędzanie jest jednak, co jak co, czymś bezpiecznym, dostępnym dla każdego, to jest przede wszystkim analiza budżetu domowego, praca z własnymi nawykami a jeśli chodzi o inwestycje oszczędnościowe, na ogół są to sumy niewielkie, mieszczące się w możliwościach każdego z nas, które na 99% przyniosą nam zysk!

Zarabianie pieniędzy, poza oczywistym schematem dom-etat lub dom-uczelnia-dorywcza praca w przypadku osób młodych jest jednak ryzykowne. Wyłamać się ze schematu, przestać słuchać otoczenia mówiącego ‚po co ci to?’, zaryzykować i zainwestować… cóż, to droga nie dla każdego z Was – na pewno to jednak moja droga.

Successful Business Meeting

Od maja 2012 prowadzę blog o aktualnej nazwie Założenie Firmy – Zarabianie Pieniędzy, który podczas tej przerwy świątecznej doczekał się w końcu kontynuacji na własnym, niezależnym hostingu ZarabianiePieniedzy.eu

W ciągu ostatniego roku nieco pochopnie poszedłem za różnymi „mądrymi radami” i po macoszemu traktowałem ten adres, który przecież przynosi mi korzyści, w imię „konsolidacji” publikując więcej niż należałoby z życia przedsiębiorcy na moich bogach o oszczędzaniu. Czy to aby takie mądre i marketingowe, by mieszać dwie różne tematyki pod jednym adresem? Postąpię jednak po swojemu, podążając swoją własną ścieżką – to jest w miarę rozsądnym rozdzielaniem tematycznym mojej aktywności w internecie i zdecydowanie zapraszam sympatyków zarabiania pieniędzy na osobny adres ZarabianiePieniedzy.eu i profil facebookowy https://www.facebook.com/ZarabianiePieniedzy.eu

5416721422_759cb1dfc3_z

Z drugiej strony zastanawiam się nad jakimś górnolotnym podsumowaniem minionego roku na blogach oszczędnościowych i właściwie dochodzę do wniosku, że jest to zbędne – właściwie wszystko jest u na moich blogach po staremu, może za wyjątkiem dość dużego sukcesu mojego minibloga Oszczedzanie.biz, który „wzrósł” od zupełnego zera do aktualnych 46 tysięcy wyświetleń miesięcznie. Poza tym pędzę skromne i spokojne życie blogera amatora 😉

Jak to jest u Ciebie? Na Twojej stronie lub blogu w ciągu ostatniego roku?

A może nie masz jeszcze żadnych blogów, ale masz plany i pomysły? Napisz o nich w komentarzach!


Wyślij ten wpis znajomym!

4 thoughts on “Oszczędzanie vs Zarabianie Pieniędzy”

  1. Odnośnie często spotykanego zdania: Ja nie oszczędzam, ja przede wszystkim zarabiam! – jest jeszcze jedna opcja, której warto się przyjrzeć, dotyczy budowania swojej wiarygodności finansowej. W obecnym – trudnym dla starających się o swoje własne lokum – roku warto zerknąć, co możemy zyskać. Pomimo niewesołych prognoz – wszystkiego dobrego w 2015!

  2. Mi oszczędzanie nie idzie za dobrze ale teraz zdecydowałam się na konto up i mam zamiar korzystać nie tylko z pakietów korzyści ale też za pomocą karty z wyświetlanym stanem konta kontrolować ile właściwie na nim mam.

  3. Ja zaczęłam przygodę z oszczędzaniem na początku zeszłego roku, jestem bardzo zadowolona z efektów bo udało mi się zaoszczędzić więcej niż zakładałam. Studia skończyłam już jakiś czas temu a pracuję jako zwykły fizyczny robotnik za najniższą krajową. Nie ma mowy przynajmniej na razie o większych zarobkach więc jedyne co mogę to ciąć koszty. Udało mi się zbudować tzw poduszkę finansową, która daje mi nowe możliwości oraz poczucie, że jestem na dobrej drodze. Polecam wszystkim oszczędzanie, zwłaszcza jak macie taką możliwość. Super uczucie jak konto z miesiąca na miesiąc się powiększa 🙂

    1. Dziękuję, Kamila, za komentarz – cieszę się, że udało ci się zbudować zrąb finansowego bezpieczeństwa. Witam na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.