Jakie studia podyplomowe wybrać, by zrobić karierę w finansach?

W dzisiejszych czasach, kiedy sam dyplom magistra nie wystarcza, żeby dostać się na atrakcyjne stanowisko i zrobić karierę zawodową, na znaczeniu zyskują studia podyplomowe. Szczególne znaczenie mają one w branży finansowej, dlatego też powinny zainteresować się nimi osoby, które chcą wykonywać zawód ekonomisty, analityka finansowego oraz ci, których praca polegać będzie na zarządzaniu pieniędzmi klientów. Są to bowiem stanowiska, na których wymagana będzie nie tylko obszerna wiedza i umiejętności specjalistyczne, ale także kluczowe kompetencje biznesowe oraz praktyka. Jakie więc studia będą najlepszym wyborem?

4423008214_57381b5731_z

Grunt to praktyka

Aby odnaleźć się w świecie finansów, trzeba być osobą pragmatyczną, która wie, czego chce od życia i twardo stąpa po ziemi. Studia podyplomowe kierowane są natomiast do osób, które już posiadają wykształcenie wyższe i chcą nie tylko pogłębiać swoją wiedzę teoretyczną, ale także zdobywać praktyczne umiejętności, potrzebne w dalszej karierze. Przy wyborze uczelni warto zwrócić uwagę na to, czy mają doświadczenie w prowadzeniu zajęć praktycznych opartych na analizie rzeczywistych sytuacji biznesowych (tzw. case studies), czy wykładowcami są osoby mające stałą styczność z ekonomią i finansami w praktyce i potrafią zapoznać studentów z aktualnymi zagadnieniami z branży. Takie studia podyplomowe znaleźć można między innymi na znajdujących się w 10 polskich miastach Wyższych Szkołach Bankowych. Każdy z oddziałów uczelni kładzie nacisk właśnie na praktykę, zróżnicowane możliwości edukacyjne, oraz co bardzo ważne – stwarza warunki pozwalające łączyć naukę z pracą zawodową. Placówki Wyższych Szkół Bankowych znajdziemy: w Gdańsku, Wrocławiu, Chorzowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Gdyni, Poznaniu, Opolu i Toruniu.

5887771701_34f691f4fb_z

Bogatą oferta

Studia podyplomowe to ważna inwestycja, dlatego też należy dopilnować, aby czas i pieniądze zostały naprawdę dobrze ulokowane. Na co więc jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, poza naciskiem na zdobywanie potrzebnej na rynku pracy wiedzy praktycznej? Patrzmy przede wszystkim na zróżnicowanie oferty edukacyjnej. Im więcej ciekawych i wyprzedzających trendy kierunków studiów, tym lepiej dla potencjalnego studenta. Sprawdźmy, czy uczelnia oferuje różnorodne formy zajęć, wychodzące poza tradycyjne wykłady i ćwiczenia. Przyjrzyjmy się, czy wśród zajęć znajdują się zajęcia interaktywne, warsztaty, jak i spotkania z przedstawicielami współpracujących z uczelnią instytucji i firm.

6890144724_81a0a246b6_z

Rozpoczęcie studiów

Każdy moment jest dobry, aby zacząć zmieniać swoje życie na lepsze poprzez zdobycie nowych umiejętności, które zwiększą nasze szanse na awans w pracy, podwyżkę wynagrodzenia, a nawet zmianę branży czy też rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Są to decyzje, których nie powinno się odkładać na później, co zwykle nie wróży nic dobrego. Zorientujmy się więc, jakie uczelnie prowadzą w danym momencie lub najbliższym czasie rekrutację, jakie kierunki oferują i czy oferty te zawierają omówione wyżej czynniki. Przemyślmy, czy poradzimy sobie z pogodzeniem pracy z nauką i czy uczelnie dadzą nam korzystne udogodnienia, takie jak np. networking. Dobry wybór może oznaczać przełom w naszej karierze.