Jak pozbyć się reklam z przeglądarki Firefox i Facebooka?

Internet jest pełen reklam i wydawałoby się, że nic z tym nie można zrobić. Reklamy są także na moich blogach – dlaczego? Powód jest prosty – pieniądze – aczkolwiek reklamy same w sobie nie wiadomo jak wysokich zarobków nie przynoszą są dla mnie, jako autora, przydatne. Wychodzę z założenia, że osoba, która nie chce ich oglądać… nie ogląda!

Czy jednak może Ty chcesz się pozbyć reklam z przeglądarki internetowej a nie wiesz jak to zrobić? Pomogę Ci na przykładzie popularnej przeglądarki Firefox. Ja mam angielską wersję Firefoksa brandowaną jako Iceweasel, jednakże procedura jest dokładnie taka sama (z reszta na przeglądarkach innego typu jest to na ogół podobne).

Jedna z moich stron, mianowicie Oszczędzanie w domu z reklamami wygląda tak:

FF_Z_ADBLOCK

A bez reklam jest znacznie bardziej czytelna. Zgadza się? Zatem…

FF_Z_ADBLOCK_BEZ

Jak wyłączyć reklamy w internecie?

Po pierwsze wejdź w menu na rozszerzenia i zainstaluj popularną wtyczkę o nazwie Adblock Plus i aktywuj ją. W prawym górnym rogu Twojej przegądarki pojawi się mały znak STOPu.

fire_rozszerzenie

Po drugie wejdź na jakiś zestaw przydatnych filtrów, np. wyszukaj w wyszukiwarce frazę „polskie filtry do adblocka” – mnie przekierowało aakurat na adblocklist.org

POLSKIE FILTRY

Kliknij subskrypcję filtrów po prawej stronie, w tym momencie powinien być to już finał… jeśli jednak nie działa w przypadku jakiejś nietypowej przeglądarki (jak np. klasyczna Opera) na dole screena masz link do zestawu filtrów, które możesz dodać ręcznie (kopiuj odnośnik – wklej),

Jak obiecałem – Facebook także jest bez reklam po zastosowaniu opisanego sposobu.

Przechwycenie obrazu ekranu - 18.05.2014 - 14:42:20

Internet działa szybciej – szczególnie na łączu mobilnym* – strony są bardziej klarowne… jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś/aś – spróbuj.

*O moim łączu mobilnym możesz przeczytać tu:

Ile kosztuje internet w Play na kartę?