Alkomat jednorazowy. Cena 5 zł 75 gr – oszczędności olbrzymie.

Ostatnio wszędzie mówi się tylko o pijanych kierowcach. Temat to nie raz i nie dwa podejmowany przeze mnie na blogach, powtarzając krótko moje zdanie – jestem za dość bezwzględnym traktowaniem pijanych kierowców, byłem i będę. Nie widzę tu taryfy ulgowej, zwłaszcza dla osób, które spowodowały śmierć innych uczestników ruchu po alkoholu.

Mimo wszystko, choć powinienem podjąć temat szerzej na fali popularności i ogólnego potępienia, mam wrażenie, że kilka spektakularnych tragedii i wypadków z udziałem pijaków za kółkiem są na równi z tzw. gender nadmiernie rozdmuchiwane przez media, by odwrócić uwagę większości od równie istotnej i ważnej sprawy, mianowicie OFE.

Moje zdanie na temat tzw. OFE jest takie, że te pieniądze powinny być prywatną, nienaruszalną własnością obywatela i być traktowane na tych samych zasadach jak konta IKE. Zabezpieczenie majątkowe i emerytalne obywateli to temat równie ważny jak fizyczne bezpieczeństwo i mam wrażenie, że obecnie jest on celowo nie podejmowany przez media głównego nurtu.

Zdjęcie-0094

Tak czy inaczej przedstawiam Wam tytułowy alkomat jednorazowy. Nie będę tu twierdzić, że jest to urządzenie precyzyjne, jednak może nam dać jakiś punkt odniesienia dzień po imprezie.

Znam człowieka, który został złapany przez policję i stracił prawo jazdy w poniedziałek rano (huczna impreza była w sobotę). Znajomy nie spodziewałby się pozytywnego wyniku na policyjnym alkomacie – ot może był trochę zmolestowany po weekendzie, ale w żadnym razie nie czuł się pijany. Badanie krwi wykazało co innego. Być może… nie wiem tego na pewno, ale podejrzewam… sprawdzenie się nawet taką jednorazówką i uzmysłowienie sobie, że jeszcze ma promile we krwi oszczędziło by mu znacznych konsekwencji prawnych.

OK. Media nagłaśniają tę sprawę, politycy huczą a zapewne i tak się rozejdzie po kościach. Proponuje jednak nie oglądać się na polityków, samemu wyciągnąć wnioski i zabezpieczyć się przed konsekwencjami finansowo-prawnymi, szczególnie kiedy człowiek lubi poimprezować.

Udanych imprez! Bezpiecznej jazdy! Pozdrawiam.