Kantor internetowy ergokantor.pl – szybkość wymiany walut oraz korzystne kursy

UWAGA! Kopia robocza, niewidoczna dla czytelników bloga!

Z czym Ci się kojarzy słowo kantor wymiany walut? Z małym boksem w galerii handlowej, czy na lotnisku, gdzie wymieniasz walutę tuż przed podróżą, a może z oddzielnym okienkiem w banku, gdzie możesz wypłacić swoje banknoty Euro z konta walutowego? Zapewne wielu z moich czytelników taki obraz przeleci przez myśl, jednak przynajmniej w niektórych aspektach naszej aktywności, związanych z obrotem walutą, odchodzi on już do lamusa. Od kilku lat dostępne są bowiem internetowe kantory wymiany walut, gdzie pieniądze wymienisz stosunkowo szybko i na o wiele lepszych warunkach niż tradycyjnie.

Jednym z przykładów, który przychodzi mi na myśl, kiedy planuję mój kolejny urlop za granicą jest płacenie kartą płatniczą za zakupy i ewentualne atrakcje. Jak na razie, przeglądając sobie wyciągi z moich rachunków (posiadam karty w dwóch popularnych bankach) uświadomiłem sobie, że to był lekki błąd. Zupełnie niekorzystna okazała się wymiana kilkuset zł na Euro na jednym z lotnisk. Co tu dużo mówić, kantory tradycyjne ustalają ceny walut tak, aby przede wszystkim nieźle zarobić, wykorzystując pośpiech przy okazji podróży, czy gorączkowego pakowania się przed nią, kiedy żona stwierdzi tuż przed wyjazdem – wiesz, w sumie przydałoby się jeszcze trochę Euro na zakupy.

W porządku. Można zrozumieć niekorzystne kursy w klasycznych kantorach. Czynsz za box na lotnisku na pewno nie należy do małych i tutaj nasze oczy kierują się na wspomniany bank. Przecież mamy tam konto, przecież na pewno stawki będą korzystne… jak już wspomniałem wcześniej – zwykle nie są. Generalnie najkorzystniej posiadać konto w danej walucie, natomiast wymiany dokonać w internetowym kantorze, na przykład w opisywanym dziś ergokantor.pl to jest najprostszy sposób aby oszczędzić (nawet znacznie) na wymianie walut.

Internetowy kantor będzie wygodny nie tylko dla turystów, którzy lubią robić zakupy w zagranicznych sklepach, ale także dla osób, które zarabiają za granicą i chciałyby korzystnie wymienić walutę na złotówki, przedsiębiorcy, którzy potrzebują rozliczyć się w walucie, czy też wreszcie inwestorzy, którzy zarabiają na różnicach w kursach walut, albo część swoich oszczędności chciałyby ulokować na koncie walutowym, dokonując zamiany po kursie korzystniejszym niż w banku. Platforma transakcyjna ergokantor.pl opiera się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex i najniższym spreadzie (czyli różnicą pomiędzy ofertą kupna i sprzedaży).

Czy wspomniałem już o osobach spłacających kredyt w obcej walucie? W przypadku, kiedy wymieniamy relatywnie duże sumy w regularnych okresach, tym bardziej warto rozglądnąć się za oszczędnościami!

Jak zacząć korzystanie z kantoru?

Oprócz konta bankowego, które już zapewne posiadasz niezbędne będzie posiadanie konta walutowego w banku, musi to być konto prowadzone w tej walucie, którą chcesz kupić lub sprzedać. Następnie zakładasz bezpłatne konto na platformie ergokantor.pl i podajesz numery swoich kont bankowych, źródłowego, z którego będziesz przelewać środki do kantoru oraz docelowego, gdzie trafią środki po dokonaniu wymiany.

To w zasadzie wszystko, teraz już możesz dokonywać transakcji w internetowym kantorze. W razie pytań, na stronie polecanego przeze mnie kantoru masz dział Pomoc oraz bezpłatna infolinia, ciekawą sprawą jest też dostępny na stronie kalkulator korzyści, który pozwoli Ci oszacować oszczędności osiągnięte, dzięki korzystaniu z tej platformy.

Zalety wymiany walut w kantorze internetowym

  • Dostęp do 12 walut, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, transakcje w każdej chwili

  • Bez prowizji i bez opłat za przelewy (w zakresie banków w których kantor posiada rachunki)

  • Bardzo korzystne kursy walut

  • Przelewy on-line w walucie obcej do każdego banku na świecie

  • 3 dni na wysłanie do ergokantor.pl środków na pokrycie transakcji od momentu jej założenia

Podsumowując…

Korzystanie z kantoru internetowego i korzystanie z korzystniejszych warunków wymiany walut to możliwość, z której naprawdę warto skorzystać. Jeśli konieczność wymiany walut jest dla Ciebie czymś regularnym, jeśli pracujesz za granicą, robisz zakupy jako turysta, prowadzisz firmę lub inwestujesz, itp. – nie ma zupełnie sensu robić tego po wyższych stawkach w bankach i kantorach tradycyjnych. Osiągnięte oszczędności kumulują się w dłuższym okresie, przyczyniając się do Twojego finansowego sukcesu. Spróbowanie nic nie kosztuje – pozytywne efekty w dłuższym okresie mogą być znaczne. Polecam!

Remigiusz