Konkurs na blogu! Wygraj monetę inwestycyjną z Goldsaver.pl

Wyślij ten wpis znajomym!

Inwestycja w złoto… temat budzący wiele zainteresowania, ale także wiele kontrowersji. Bloguję od kilku dobrych lat i nie raz zajmowałem się tematem, zarówno w moich postach jak i w ożywionych dyskusjach w internecie, które pewnie niektórzy z Was pamiętają.

Kiedy na ostatnim treningu powiedziałem o inwestowaniu w złoto jednemu z moich kolegów, żywo zainteresowanym tematem inwestycji, od razu zobaczyłem pozytywne zaskoczenie na jego twarzy i ten typowy błysk w oku, ale wkrótce potem pojawiły się wątpliwości… no tak, ale mieliśmy “złotą aferę” w związku z pewną niesławną firmą, której nazwa zaczynała się na literę A… więc czy to w ogóle może być wiarygodne?

Jeśli czytacie mnie od dawna, wiece, że byłem jednym z nielicznych blogerów finansowych (a niektórzy mówią, że pierwszym), który publicznie poddawał w wątpliwość inwestycję w “papierowe złoto”. Przecież w rzekomym sejfie firmy A. może nie być złota, a jedynie powietrze! – ostrzegałem. Niektórzy z Was mnie wtedy nie słuchali i teraz płaczą, natomiast ci, którzy wzięli pod uwagę argumenty sceptyków takich jak ja, cieszą się teraz stabilną inwestycją.

Jestem bowiem zwolennikiem inwestowania w fizyczne złoto, natomiast jeśli z powodów praktycznych tymczasowo (specjalnie podkreślam to słowo) wybieramy papier wartościowy – certyfikat – to musimy mieć absolutną pewność, że możemy z nim w każdej chwili pójść do emitenta i wybrać z sejfu swoje złote sztabki w fizycznej postaci!

Fizyczne złoto może być jednak kłopotliwe dla indywidualnego inwestora, chociażby z powodu jego wysokiej ceny. Pojedyncza, uncjowa sztabka złota to w chwili pisania tego artykułu (23.04.16) koszt rzędu 5 184 zł 52 gr.

Czy jesteś w tej chwili w stanie kupić sobie sztabkę złota za ponad 5 tysięcy? Może i tak, ale na przykład chciałbyś na początek zainwestować w złoto kwotę mniejszą, a potem stopniowo zwiększać pułap swoich inwestycji? Jedną z możliwych opcji jest serwis Goldsaver.pl firmowany przez znaną wielu Czytelnikom i Czytelniczkom Mennicę Wrocławską.

W dużym uproszczeniu jest to po prostu serwis umożliwiający kupowanie sztabek złota “po kawałku”. Podkreślam, że mowa tu o realnym, fizycznym złocie zdeponowanym w skarbcu. W chwili kiedy naszą własnością staje się pełna 1 uncja, odbieramy nasz zakup w fizycznym złocie, czyli jedną sztabkę.

Do chwili kiedy uzbieramy 1 uncję kruszcu i otrzymamy sztabkę, jesteśmy wciąż posiadaczami fizycznego złota, na co są wystawione odpowiednie dokumenty (nawet po zakupie złota za 10-20 zł otrzymujemy fakturę zakupu) i jeśli chcemy możemy je odsprzedać w serwisie Goldsaver.pl (Szczegółowe warunki i kurs skupu znajdziesz w regulaminie serwisu). Mamy tu zatem o większe możliwości niż tylko zakupy na raty.  Moim zdaniem Goldsaver.pl jest całkiem niezłym kompromisem dla osób, które chcą zainwestować w fizyczne złoto, ale nie chcą jednorazowo wydawać sum idących w tysiące zł. Serwis jest także fajnym pomysłem na oszczędzanie naszych wolnych środków i co najważniejsze, nie ma nic wspólnego ze wspomnianą wcześniej osławioną firmą na A.

Konkurs

Wspólnie z serwisem Goldsaver.pl opisywanym w dzisiejszym poście chciałbym Was zaprosić na konkurs, w którym możesz wygrać półuncjową srebrną monetę lokacyjną widoczną na poniższym zdjęciu.

moneta

Wszystko co musisz zrobić to wysłać zgłoszenie na mój e-mail: HarvardPolska(małpa)yahoo.com – wiadomość powinna zawierać Twoje dane kontaktowe, dzięki czemu Organizator konkursu będzie mógł przesłać ci ewentualną nagrodę. Udziel także odpowiedzi na poniższe trzy pytania w komentarzu pod tym wpisem:

Pytania konkursowe:

 1. Która mennica stanowi filar grupy Goldenmark, właściciela Goldsaver.pl?
 2. Gdzie możesz zobaczyć swoją sztabkę zanim zaczniesz zbierać na nią środki?
 3. Jaki jest według ciebie najlepszy sposób oszczędzania pieniędzy?

Zapraszamy!

Regulamin konkursu: http://goldsaver.projekty-nuorder.pl/Goldsaver_regulamin%20konkursu.pdf

Konkurs kończy się w niedzielę 8 maja 2016 o godzinie 21.00!!!

 


Wyślij ten wpis znajomym!

9 thoughts on “Konkurs na blogu! Wygraj monetę inwestycyjną z Goldsaver.pl”

 1. ->Gdzie możesz zobaczyć swoją sztabkę zanim zaczniesz zbierać na nią środki?
  W dowolnym oddziale Mennicy Wrocławskiej i Goldenmark w całej Polsce.
  ->Która mennica stanowi filar grupy Goldenmark, właściciela Goldsaver.pl?
  Mennica Wrocławska
  ->Jaki jest według ciebie najlepszy sposób oszczędzania pieniędzy?
  Moim zdaniem zależy on od ogólnej koniunktury i sytuacji na świecie. Obecnie, doniesienia z gospodarki amerykańskiej, wbrew ogólnie panującej opinii, wcale nie są optymistyczne. Świadczą o tym choćby oficjalne prognozy PKB bardzo bliskie 0% czy też spory wśród samego FEDu.
  Biorąc pod uwagę amerykańskie QE w niezbyt odległej perspektywie, powszechnie rozważany pomysł tzw. „helicopter money” oraz możliwość wprowadzenia ujemnych stóp procentowych przez liczne państwa celem stymulowania gospodarki w oparciu o wzorzec keynesowski, a także chińskie pomysły na oparcie yuana o złoto – inwestycja w fizyczne złoto wydaje się sensownym rozwiązaniem. Niewielka panika na giełdach pokazała siłę złota, więc inwestycja ma dużą szansę się opłacić. Szczególnie, jeśli w USA dojdzie do hiperinflacji z powodu wspomnianych zawirowań, wliczając w to nawet koniec roli dolara jako waluty rezerwowej.

 2. 1. Mennica wrocławska
  2. „Możliwość obejrzenia sztabek i uzyskania dodatkowych informacji u doradcy w sieci oddziałów Mennicy Wrocławskiej i Goldenmark”
  3. Najprostszym sposobem na oszczędzanie byłaby lokata, jednakże z uwagi na kryzys zbliżający się wielkimi krokami oraz niewielkie stopy procentowe trzymanie większej gotówki w bankach nie ma większego sensu i niesie ze sobą ryzyko; inwestycja w ziemie i grunty też byłaby dobra lecz dzięki dopłatom dla rolników oraz „darmowemu” kredytowi nieruchomości są obecnie przewartościowane.
  Na chwilę obecną najlepszym wg mnie sposobem na oszczędzanie jest inwestycja w złoto i srebro co sam czynię, która pomoże nam w przechowaniu wartości naszego kapitału m.in. podczas zawirowań w gospodarce oraz w czasie wysokiej inflacji. Wydaje mi się iż obecnie inwestycja tylko i wyłącznie w złoto i srebro nie niesie ze sobą ryzyka.

 3. 1. Goldsaver to najmłodsze dziecko grupy kapitałowej Goldenmark SA. Jednym z filarów grupy, a jednocześnie dostawcą certyfikowanego złota dla Goldsaver jest Mennica Wrocławska, będąca liderem na polskim rynku złota.

  2. Sztabkę złota o wadze jednej uncji możesz zobaczyć w dowolnym oddziale Mennicy Wrocławskiej i Goldenmark w całej Polsce. Ich listę znajdziesz na stronie mennicawroclawska.pl/oddzialy

  3. Najlepszym sposobem na oszczędzanie jest inwestycja w kruszce (złoto, platyna, pallad, srebro). Fizyczna rzecz, przez to pewna. Podobnie kamienie szlachetne (brylanty etc.) Generalnie wszystko ma nieduży gabaryt przy wysokiej cenie. i perspektywicznie będzie drożeć.

  Inwestycja w nieruchomości jest mniej pewna. Wojna, zamach, wypadek i zamiast inwestycji w nieruchomość mamy inwestycję w gruz budowlany.

  Antyki – tylko małogabarytowe. Łatwiej zabezpieczyć.

  Papiery wartościowe – raczej nie. Przyjdzie black friday i rolka papieru w toalecie robi się bardziej papierem bardziej wartościowym.

  Gotówka – czy w skarpecie pod materacem czy na koncie zdecydowane nie. W każdym razie nie długoterminowo. Moi śp. rodzice przez 18 lat oszczędzali gotówkę, by na moje 18 urodziny (styczeń 1990) podarować mi książeczkę PKO z wkładem 200.000 PLZ. Kilka miesięcy wcześniej była to olbrzymia kwota. Gdy ją dostałem były to mniej więcej dwa piwa.

 4. 1.Która mennica stanowi filar grupy Goldenmark, właściciela Goldsaver.pl?
  Mennica Wrocławska stanowi filar grupy Goldenmark.

  2.Gdzie możesz zobaczyć swoją sztabkę zanim zaczniesz zbierać na nią środki?
  Sztabkę mozna zobaczyć w dowolnym oddziale Mennicy Wrocławskiej bądź siedzibie Goldenmark w Polsce.

  3.Jaki jest według ciebie najlepszy sposób oszczędzania pieniędzy?
  Moim zdaniem, najlepszym sposób oszczedzania pieniedzy to taki, który spełnia nastepujace kryteria:
  a)jest regularny – regularne oszczędzanie pozwoli nam akumulować majątek;
  b)jest zdywersyfikowany – „nie wsadzaj wszystkich jajek do jednego koszyka”. Stosując się do tej rady W.Buffeta jestesmy w stanie zminimalizować ryzyko utraty inwestowanych pieniędzy ( oszczedzanie na lokatach itp. również jest obarczone ryzykiem np. upadłości banku), warto przyjrzeć się np metalom szlachetnym jak złoto czy srebro;
  c)jest zaplanowany – dokładne zaplanowanie ile i jak chcemy oszczędzać pomoże nam w osiągnięciu zaplanowanego celu. Stosowac tu można zasadę płać najpierw sobie – w pierwszej kolejności odkładamy część zarobionych pieniędzy a wydajemy tylko resztę.

  Mimo iż oszczędzanie jest często długie i monotonne, robiąc to wg. powyższych kryteriów maksymalizujemy efektywność i minimalizujemy ryzyko.

 5. 1) Mennica Wrocławska
  2) w punktach Mennicy Wrocławskiej i oddziałach Goldenmark
  3) najlepszym sposobem oszczędzania jest regularne, comiesięczne oszczędzanie i pomnażanie tych oszczędności poprzez inwestowanie w znane sobie obszary. Idealnym rozwiązaniem jest automatyzacja (z góry zdefiniowany przelew na początku miesiąca, „dociąganie” przez bank końcówek operacji i przelewanie ich na konto oszczędnościowe etc) i poszerzanie własnej wiedzy nt ekonomii, gospodarki i zarządzania majątkiem. Aktualnie nie ma w 100% pewnych form oszczędzania, przynajmniej w długim terminie, dlatego też trzeba być gotowym na ryzyko i starać się je zminimalizować poprzez dywersyfikację swoich oszczędności (przykładowo: część w gotówce, część na lokacie, część w złocie/srebrze, część w nieruchomościach, część w akcjach i obligacjach).

 6. Dziękuje za fajny konkurs:)

  Moje odpowiedzi:

  1) Mennica Wrocławska

  2) Oddziały Mennicy Wrocławskiej oraz siedziba Goldenmark

  3) Podstawą w oszczędzaniu jest zwiększanie dochodów. To jest klucz.

  Reszta to już tylko obudowa.

  Czy to będą akcje, obligacje, kontrakty, lokaty, nieruchomości czy wreszcie kruszce… Czy będziemy to dywersyfikować, zabezpieczać, zarządzać itd… Wszystko to ma mniejsze znaczenie.

  Przede wszystkim należy maksymalizować dochody i starać się o jak największy wynik równania DOCHODY – WYDATKI = OSZCZĘDNOŚCI.

  Tyle, albo aż tyle 🙂

 7. 1) Mennica Wrocławska
  2) W dowolnym oddziale Mennicy Wrocławskiej i Goldenmark w całej Polsce.
  3) Najlepszym sposobem na oszczędzanie pieniędzy dla mnie jest ich po prostu regularne odkładanie. W tym celu stosuję zasadę „najpierw płać sobie”. Część z zarobionych przeze mnie pieniędzy automatycznie przelewa się na moje konto oszczędnościowe. Jeśli znajdę jakąś fajną promocję bankową typu „załóż konto i lokatę a otrzymasz premię w wysokości 100 zł” to pieniądze z mojego konta oszczędnościowego przelewam właśnie na konto z promocją. Dodatkowo wspieram się także metodą „20% mniej”, dla przykładu: kiedy mam posłodzić kawę to nie sypie 2 łyżek cukry tylko 1,5, smak praktycznie ten sam, a po miesiącu mam dodatkowy kilogam cukru w zapasie. Lubię także po zakupach wybierać wszytskie drobniaki z mojej portmonetki i wrzucam je do „świnki- skarbonki”. Poza tym przy oszczędzaniu jest BUDŻETOWANIE- Po pierwsze- pozwala mi to na dokładną analize wydatków. Wiem na co wydaje za dużo i od razu planuję jak to zmnieć. Po drugie-budżetowanie pozwala na dokładne planowanie wydatków przyszłych. Dzięki temu wiem ile wydam w przyszłym miesiącu i ile powinnam zaoszczędzić. To są moje najlepsze sposoby na oszczędzanie pieniędzy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.