Wydatki szkolne po wakacjach.

Właśnie kończy się sierpień, a my wracamy z rodzinnych wakacji, na które już wydaliśmy sporo pieniędzy. Niestety powrót z urlopu nie oznacza końca wydatków, zwłaszcza jeśli mamy dzieci, które zaraz idą do szkoły. Gdy braknie Ci pieniędzy, skorzystaj z pomocy, którą oferuje Ci OK Money!

3957311986_503a2332df_z

Wakacje nadszarpnęły budżet wielu z nas. Koszty poniesione na dojazd i powrót, noclegi, wyżywienie na miejscu oraz urlopowe atrakcje potrafią złożyć się na niemałą sumę. A to jeszcze nie koniec wydatków, gdyż za chwilę zaczyna się rok szkolny i jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, musimy zakupić wyprawki szkolne dla naszych dzieci.

Możliwość pomocy od rządu

Niektóre gminy oferują rodzicom dofinansowania do podręczników, ale zwykle nie jest to cała suma, jaką trzeba wydać na komplet książek. Ponadto trzeba spełniać określone wymagania. Właśnie wszedł w życie program rządowy, który zagwarantował darmowy „Nasz elementarz” dla tegorocznych pierwszoklasistów, którego celem poza edukacja najmłodszych, jest właśnie odciążenie finansowe rodziców. Niestety to tylko kropla w morzu, gdyż wyprawka dla „pierwszaka”, to nie tylko podręczniki.

Wyprawka dla „pierwszaka”

Poza podręcznikami trzeba kupić dziecku jeszcze zeszyty, wszelkie przybory szkolne, w tym również plastyczne, tornister lub plecak, piórnik, buty na zmianę oraz strój i buty na wychowanie fizyczne. Do tego w niektórych szkołach obowiązują mundurki, a i one nie są za darmo.

Dla „starszaków”

Problem wyprawki szkolnej dotyczy nie tylko „pierwszaków”, których trzeba wyposażyć w artykuły szkolne od zera. Dla starszych dzieci nie ma na chwilę obecną darmowych podręczników. Ponadto dzieci wyrastają z ubrań i butów, a rzeczy, z których stale korzystają, zużywają się, niszczą, czasem też giną, a w przypadku starszych dzieci często wychodzą z mody, gdyż na przykład film, którego bohaterowie widnieją na tornistrze, nie jest już na topie, a w jego miejsce pojawił się inny. Dlatego też konieczny jest często zakup nowych akcesoriów.

Liczby nie kłamią

Według badań przeprowadzonych przez CBOS koszty wyprawki szkolnej mogą przekroczyć nawet 1200 złotych! Co więc powinniśmy zrobić, gdy koszty te przekraczają nasze możliwości finansowe? Pomoc uzyskać można od OK Money, serwisu specjalizującego się w udzielaniu bezpiecznych pożyczek chwilówek na czas dwóch tygodni i jednego miesiąca. Odwiedź stronę okmoney.pl i wyślij wniosek o pożyczkę! Jeśli jest to Twoja pierwsza pożyczka w OK Money, otrzymasz ją za darmo, co oznacza, że oddasz tylko pożyczoną sumę, bez odsetek, czyli dokładnie tyle, ile pożyczysz.