Własna mięta w Twoim domu

Świeże zioła to swoisty luksus. Wydaje się, że cena doniczki ze świeżymi ziołami w supermarkecie to stosunkowo niewielki wydatek, mianowicie od 4 do 8 zł. Jednak kupiona doniczka wystarcza na krótko. Jeśli robisz wymyślne drinki, gdzie wystarczą 1-2 liście świeżej mięty albo potrzebujesz przybrania do ekskluzywnego dania to żaden problem. Jeśli marzy Ci się dobra i mocna herbata ziołowa to taka doniczka ze sklepu wystarcza na kilka porządnych naparów.

Jeśli masz trochę czasu i chęci oraz odrobinę miejsca na balkonie, albo chociaż szeroki parapet nic nie stoi na przeszkodzie, by zioła zasadzić samemu. Oskubana roślina może wciąż zostać zasadzona i szybko puści nowe, aromatyczne liście (co widzicie na zdjęciu powyżej). Tutaj wystarczy nieco większa doniczka. Można także spróbować wysiać zioła z nasion, co jest trochę bardziej wymagające niż „recykling” wykorzystanej doniczki z ziołami ze sklepu, ale jest też możliwe, co widzicie na zdjęciu tytułowym.

Jestem entuzjastą pysznego jedzenia i dobrych herbat – jeśli mogę sobie to zapewnić i przy okazji trochę oszczędzić…. czemu nie! Ty też spróbuj!