Rok używania hostingu linuxpl.com – recenzja

Dość intensywnie prowadząc blogi stopniowo zacząłem zderzać się z nieuniknionym w życiu autora z ambicjami faktem. Hostingi oraz systemy oferowane przez różne pomioty bezpłatnie nie wystarczą, pomijając fakt, że w ostatecznym rozliczeniu te usługi wcale nie są tak do końca bezpłatne. Tak czy inaczej rok temu przerzuciłem się z Blogspota na hosting wykupiony w firmie Serveradmin.pl s.c czyli na popularnej stronie linuxpl.com. Dziś kilka spostrzeżeń z mojego roku spędzonego z linuxpl.com.

Szybkość

Przeglądając mój blog, który jest właśnie umieszczony na wspomnianym serwerze z pewnością zauważycie zadowalającą szybkość działania. Ponieważ podróżuję po Polsce a także bywam za granicą mogłem sobie sprawdzić jak ładuje się blog z różnych dziwnych miejsc, od różnych dostawców oraz o najróżniejszych porach.

Zawsze byłem zadowolony z szybkości działania tego hostingu.

paneluseraLPL

Rejestracja domen

Po zarejestrowaniu użytkownika na stronie przywitał mnie bardzo fajny i jak to mówią w branży „user friendly” panel. Wszystko da się zrobić praktycznie bez zagłębiania się w tajniki administracji. W linuxpl.com zarezerwowałem sobie już dobre kilka domen, procedura zamówienia i podłączenia zamawianej domeny pod wybrane konto przebiegała szybko i sprawnie.

Jest łatwo, szybko, przyjemnie a cała procedura jest przyjazna dla każdego użytkownika – nie koniecznie dla osoby będącej wirtuozem informatyki i administracji!

Obsługa klienta

Ja jestem typem tzw. trudnego klienta. Takiego co zawsze chce więcej, takiego który zawsze znajdzie jakiś nieczęsto używany program webowy i zachce sobie go skonfigurować, takiego co nie zadowoli się domyślnymi opcjami, ale będzie mocno kombinował. Jestem utrapieniem dla nie jednego admina domagając się nietypowych opcji i ustawień kont.

Nie ważne kiedy, o jak dziwnej porze i z jak dziwnym problemem – zawsze kiedy zwróciłem się do specjalistów na infolinii linuxpl.com dostałem bardzo szybką odpowiedź, profesjonalną pomoc a moje problemy były zwykle rozwiązywane na długo przed obiecanym terminem.

Moi drodzy, powyższy akapit to nie peany na cześć linuxpl.com – to szczery podziw za umiejętność radzenia sobie z wieloma nietypowymi problemami, które generuje tak ekstremalnie wymagający klient jak ja. W linuxpl.com nie ma…. „Panie Remigiuszu nie da się…” tam jest zawsze dojście do celu i to mi się po prostu podoba. Ci ludzie oszczędzają mi czas i nerwy.

linuxpl1

Podsumowanie „techniczne”…

…będzie dość krótkie. kiedyś, w czasie prowadzenia firmy w internecie nie raz i nie dwa przeklinałem dostawcę hostingu, tym razem byłem na tyle zadowolony, że strony obecnej firmy przeniosłem także na linuxpl.com, co więcej za moim przykładem poszło kilku znajomych ze środowiska przedsiębiorców….

…szkoda że nie wszyscy pamiętali o kliknięciu z mojego linka: http://linuxpl.com/?npp=3624 i podaniu mojego referala, czyli 3624 – firma bowiem nagradza aktywnych klientów polecających serwis. (Ale po tej recenzji chyba będziecie pamiętać o tym… 🙂 no nie?)

Oferta dla biznesu

Jako, że wchodzę coraz głębiej w branżę IT chciałbym wspomnieć o ofercie firmy dla biznesu mianowicie o koncie WPRO, które z pewnością zainteresuje moich Czytelników z branży…. zapraszam do zaglądnięcia na linuxpl.com

Konto posiada robiące wrażenie parametry… za naprawdę dobrą cenę.

Linuxpl.com to godny polecenia hosting dla firmy, bez dwóch zdań. Gdyby ktoś z autorów, albo kolegów ze świata firmowego chciałby pójść w moje ślady i wskoczyć na ten hosting, mówię – śmiało – będziecie zadowoleni!