Relacja z konkursu Futures Masters – wywiad z inwestorem.

Zapraszam Czytelników na wywiad ze znajomym inwestorem, który dzięki inspiracji płynącej z bloga „Oszczędzanie” wziął udział w konkursie Futures Masters.

Remigiusz: Panie Filipie cieszę się, że wziął Pan udział w konkursie Futures Masters dzięki mojej zachęcie. Moje pierwsze pytanie – jakiego mentora w konkursie Pan wybrał?

Filip: Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion. Wybrałem go dlatego że jest „starym wyjadaczem” na polskim rynku kapitałowym. Podobają mi się jego opinie, są wyważone, stonowane. To jest człowiek, który nie ekscytuje się zanadto podanymi faktami medialnymi, odbiera wszystko na chłodno a jego opinie się często później sprawdzają. Lubię po prostu czytać jego felietony.

giel2R: No tak, nie raz mamy jakiś news, wszyscy nagle panikują, rzucają się na jakieś inwestycje…

F: No tak, a ten specjalista, jeśli coś się dzieje złego, wyrazi to w odpowiednich słowach, ale także potrafi uspokoić ludzi bezpośrednio związanymi z problemem, czego przykładem jest obecna sytuacja tzw. frankowiczów, gdzie według naszego mentora to bardziej media nakręcają całą spirale paniki. Podsumowując, podobają mi się jego komentarze i widać, że przemawia przez niego doświadczenie.

R: No dobrze, ale zainwestował Pan w konkursie wirtualne pieniądze i jaka to była inwestycja? Jaką pozycję Pan zajął?

F: Zająłem krótka pozycję (granie na spadek) na WIG20 z racji tego że w weekend wygrała w Grecji partia SYRIZA, co może pociągać za sobą nieprzewidziane konsekwencje dla strefy Euro i całej gospodarki UE, może to się nawet skończyć rozpadem strefy Euro, co także przełoży się na nasze indeksy.

US_$20_Series_2006_ObverseZająłem także długą pozycję (granie na wzrost) na Dolarze, ponieważ uważam, że może się umacniać wobec Euro, gdzie SYRIZA nie jest jedynym problemem, bo zasadniczym jest zielone światło na dodruk wspólnej waluty. Fakt, że w strefie Euro robi się nieciekawie może wpływać na dalsze umocnienie się Dolara, dla którego „prasy drukarskie” zostały co jak co zatrzymane.

R: Dziękuje za opinię dla bloga „Oszczędzanie” i do usłyszenia.

Drogi Czytelniku/Droga Czytelniczko! Jeśli jesteście zainteresowani konkursem i zwiększeniu swojej wiedzy finansowej– zapraszam do lektury.

Konkurs „Futures Masters” – sprawdź się lub przeżyj nową przygodę!

.

Konkurs „Futures Masters”. Czy wiesz czym są kontrakty terminowe?