Pin i zielony – o brudnych pinpadach i karierze autora

Zdjęcie pinpada zrobiłem 20 minut temu tankując auto na pewnej znanej i renomowanej stacji benzynowej. Stacji sieciowej… no bo przecież sieć oznacza jakość. Prawda? Nadmienię, że to nie pierwszy raz. Już z 10 razy chodziło mi po głowie sfotografować te pinpady i pokazać to publicznie. Tak, to notoryczny widok.

I mam tutaj prośbę do Ciebie, Tak, właśnie do Ciebie – Ty też to pokaż razem ze mną, udostępnij na fejsie, podeślij link znajomym. Niech patrzą i się wstydzą.

bank_KOBoimy się tankować gdzieś przy drodze na polskiej, lokalnej stacji pt. „Staszek i synowie”, myślimy tam na pewno jest brud, syf, kiła i mogiła… Okazuje się moi Drodzy Czytelnicy, że nie. W czasie podróży przez Polskę zaglądam do wielu stacji benzynowych lokalnych marek i może bywa skromnie, ale często widzę uśmiech i sprzedawcy i mam dobrą obsługę, co nie zawsze zdarza się na stacjach wielkich koncernów.

Zdjęcie-2069

Widok w czasie mojej podróży przez Polskę… a na zdjęciu tytułowym cel podróży – 3miasto i okolice

Chciałbym też zwrócić Waszą uwagę są niesamowicie zasyfione, zaklejone i uświnione pinpady w bankomatach (rzadziej) i sklepach (częściej).

Naprawdę wiele placówek (nawet oddziałów renomowanych firm) nie za bardzo ma ochotę do oczyszczania padów, na których wklepujemy nasze kody PIN.

W dobie zwiększających się wolumenów płatności kartą jest to dla mnie problem. Nie mam szczególnie ochoty na wklepywanie swojego PIN na padzie, na którym jest złuszczony naskórek, czy jakieś osady pochodzenia organicznego a bogata flora bakteryjna i kolonie grzybicze na pewno już na nich są nieźle rozwinięte.

8124188768_9c267528a4_z

Mydło, pasta, kubek, ciepła woda…

A co Ty myślisz o temacie i czy warto zwracać obsłudze sklepów uwagę na uklejone i zaświnione pady?

Napisz w komentarzach!

Aktualizacja:

Poniższe nagranie jest bezośrednim nawiązaniem do niespodziewanej dyskusji jaka wybuchła (głównie w różnych miejscach na FB) po moim wpisie o oświnionych pinpadach.

W nagraniu odniosę się do całokształtu dyskusji między innymi na podstawie własnych przeżyć z okresu studiów. Jeśli ciekawi Cię dalszy ciąg wczorajszej dyskusji, albo po prostu chcesz poznać pewne ciekawe fakty z kariery zawodowej autora tego bloga, na pewno w nagraniu znajdziesz coś dla siebie.

Nagranie znajdziesz tu:

Plik bezpośednio: http://oszczedzanie.info.pl/wp-content/uploads/2016/08/POPINPADACH.mp3

Podobało się? 😉