Polacy! Nie bójmy się zmian zawodowych. MP3

Wyślij ten wpis znajomym!

Dziś z okazji 3 maja obowiązkowo o Polsce i Polakach. W dzisiejszej MP3-ce powiem coś “ku pokrzepieniu serc”, ale skoncentruję się także na typowym polskim narzekaniu  i mentalnym tkwieniu jeszcze w poprzedniej epoce, jeśli chodzi o kwestie kariery i zawodu.

Dzisiejszą audycję zdecydowanie powinny wysłuchać osoby, które są niezadowolone, bądź przynajmniej częściowo nieusatysfakcjonowane ze swojej obecnej sytuacji zawodowej, ze zbyt małych pieniędzy, relacji panujących w pracy, bycia niedocenionym…

Powiem coś o dostosowaniu pracy i naszego wykształcenia (to w związku z niedawnymi dyskusjami na blogu) oraz o tym co sam robiłem po skończeniu (ponoć prestiżowej) uczelni.

Przede wszystkim jednak powiem o zmianach i to, że powinniśmy mieć odwagę by ich dokonać. W końcu odwagi naszemu narodowi nie brakuje. Zgadza się?

Nagranie w playerze:

Nagranie w piku: http://oszczedzanie.info.pl/wp-content/uploads/2016/05/zmianyzawodowe.mp3

No i oczywiście w dalszym ciągu zapraszam do wzięcia udziału w konkursie:

Konkurs na blogu! Wygraj monetę inwestycyjną z Goldsaver.pl

 


Wyślij ten wpis znajomym!

2 thoughts on “Polacy! Nie bójmy się zmian zawodowych. MP3”

  1. Też się nad tym zastanawiam czemu tak jest sam widuję bardzo dużo takich osób co latami długimi latami siedzą w miejscach których nie cierpią i w dodatku nie dają możliwości rozwoju.Teraz pytanie czemu tak jest wg mnie mogę być omylny przyczyny są następujące. Tępienie pewności siebie od najmłodszych lat już w podstawówce ukróca się naszą pewność siebie później w pracy a i rodzina ma często nie korzystny wpływ na ową pewność siebie. Druga sprawa efetk przyzwyczajenia lub jak kto woli oklepana przez różnych nawiedzanych couchów i innych dziwnych ludzi strefa komfortu .Ludzie niestety jak się do czegoś przyzwyczają to bardzo ciężko to zmienić to się tyczy nie tylko pracy często ludzie są z partnerem do którego już nic nie czują tylko z przyzwyczajenia. Trzecia sprawa to lenistwo zwykłe lenistwo każda zmiana wymaga wysiłku a ludzie są z założenia leniwi .

  2. Najgorsze co może istnieć w życiu każdego człowieka to bycie w miejscu, w którym czuje się on nieszczęśliwy. Myślę tu także o pracy, w której czuje się jak ” wypompowany balon” bez nowych pomysłów, zapału i zaangażowania, a także bez dobrej ekipy ( koleżanek oraz szefa). Ludzie boją się zmian, bo one kosztują, zabierają czas i energię. No bo przecież lepiej się czujemy na już wypróbowanym gruncie. Rozwój to zmiany, a żeby zmiany miały miejsce trzeba zacząć się rozwijać. Trzeba najpierw zacząć od małych kroczków by rozpocząć wielkie zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.