Podcast o oszczędzaniu. Jak oszczędzać pieniądze i jak ich nie stracić?

Wyślij ten wpis znajomym!

Jestem dziś z siebie dumny! Udało mi się bowiem odzyskać jeden z pierwszych plików MP3 o oszczędzaniu nagranych przeze mnie parę lat temu. To była jedna z debiutanckich audycji, która niestety uległa skasowaniu przez awarię pluginu zarządzania plikami na moim blogu. Podcast udało się w dużej części odtworzyć, dziś kolejna cegiełka do jego odbudowy… Czy mimo upływu lat temat jest wciąż aktualny? Jaka jest Twoja opinia? Lecimy z wpisem:

Dzisiejszy post w formie podcastu (mp3) ma na celu ukazać jak chcąc oszczędzić pieniądze w rzeczywistości możemy je po prostu stracić? Naczytałeś się blogów o oszczędzaniu, już zacierasz ręce by kupić oświetlenie LED do swojej łazienki lub zamienić samochód na bardziej ekonomiczny? Czy wiesz, że tu mogą kryć się pułapki?

270px-Piggy_bank2Poniższa audycja uchroni cię przed straceniem pieniędzy. Omówimy 3 popularne produkty oszczędnościowe, często kupowane przez chcących oszczędzić. Jak wybrać właściwie?

 • oświetlenie LED
 • samochody ekonomiczne – Diesel i LPG
 • energooszczędne telewizory LED

Zapraszam do pobrania! Audycja trwa ca. 9 min.

Plik do pobrania bezpośrednio: http://oszczedzanie.info.pl/wp-content/uploads/2014/05/podcast_pulapki_oszczedzanie.info_.pl_.mp3

Wersja na YT:

Masz jakieś przemyślenia na ten temat? Odezwij się w komentarzach lub na FB bądź Twitterze!


Wyślij ten wpis znajomym!

13 thoughts on “Podcast o oszczędzaniu. Jak oszczędzać pieniądze i jak ich nie stracić?”

  1. Tak, pracuje nad tym. Postaram się prze transportować podcast do rss, muszę także po pracować nad warsztatem – tj. Dobry sprzęt, dedykowane oprogramowanie. Dzięki za dobre porady, pozdrawiam 🙂

  1. Dziękuję za sugestię, aczkolwiek problemem było przeze mnie właśnie postawienie na zewnętrze rozwiązanie – oddanie zarządzania podcastami na moim blogu w ręce autorów pluginu – który zawiódł na całej linii.

   Natomiast na pewno będę myślał o ekspansji i jednocześnie zabezpieczeniu co lepszych nagrań na innych mediach – pierwszy w kolejce jest YT po konwersji plików na filmy.

 1. Mi np LEDY nie pasują ze względu na barwę światła najbardziej zbliżone światło do światła słonecznego jest światło zwykłej żarówki na drugim miejscu halogen .Natomiast śmiało można używać led jako oświetlenia dekoracyjnego .Wielu ludzi nie umie też przeliczać mocy urządzenia na kwh dlatego nie rozumieją co oszczędza prąd a co nie.

 2. Podcast zawiera podstawowe błędy merytoryczne.
  Oświetlenie ledowe jest zasilane zasilaczami impulsowymi o napięciu zwykle 12V więc wahania napięcia w komunistycznych i wiejskich budynkach nie maja tu znaczenia. Jeżeli padają poszczególne diody na taśmie to należy wybierać markowe, sprawdzone produkty przechodzące kontrole jakości.
  Technologa led w ekranach nie jest w celach oszczędnościowych tylko jakościowych. Zastosowana jest w celu uzyskania równomiernego i jasnego podświetlenia matrycy.

    1. …i jak działa, tak działa

     Tymczasem led dziala tez na 230v be zadnych dingsów, skąd wiem? Sam kiedys zrobilem obwod led bezposrednio na 230v… I swiecił

  1. Starej generacji LCD – mój główny monitor, na którym piszę ten blog – jest podświetlony lepiej i bardziej równomiernie niż LEDowa nówka. To samo w biurze, gdzie wciąż trzymam starej generacji płaskacza. Nowe LED LCD (też mam parę sztuk) mu do pięt nie sięgają.

   Argument kulą w płot.

   1. No właśnie stare lcd są podświetlane świetlówkami, liniowo a nie równomiernie jak w przypadku podświetlenia ledowego więc nie mogą być lepiej podświetlone. Gdyby było na odwrót to wszystkie testy monitorów na portalach komputerowych były by oszustwami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.