W dzisiejszym odcinku porozmawiamy czy lepiej pisać CV długie, kompleksowe i bardzo rozbudowane, czy też może być zwięzłym i umieścić w nim tylko najpotrzebniejsze informacje. Powiem o dwóch przypadkach skrajnego podejścia do kreacji dokumentów oraz jakie to miało uzasadnienie.
Może także czegoś się dowiesz z dzisiejszego odcinka i wyciągniesz korzyści dla siebie?
Zapraszam:
[wpdm_file id=3 template=”facebook ” ]
Pisanie CV, część 4. CV i list motywacyjny po angielsku?
Podpisuję się szczególnie pod tym, co powiedziałeś na samym końcu. CV zawsze trzeba pisać pod konkretną ofertę, a nie jedno wspólne dla wszystkich.
Jeżeli chodzi o długość CV, na początku pisałam zawsze jedną stronę A4. W tym momencie, mając już jakieś doświadczenie zawodowe, na pewno będę pisała dwie strony A4 i dokładnie opisywała zakres swoich obowiązków. Kiedyś szukałam pracy po prostu „w finansach”, teraz jednak będę już szukała w konkretnej, wąskiej dziedzinie finansów, więc szczegóły odnoście tego co konkretnie robiłam będą istotne.
Przed chwilą również popełniłam na swoim blogu wpis na temat pisania CV. Coś w sam raz dla „żółtodziobów”, które piszą pierwsze, lub jedno z pierwszych w swoim życiu CV. Polecam lekturę:
http://www.kasanaobcasach.pl/co-wpisac-w-cv-gdy-nie-ma-co-wpisac/
Także polecam, wejdźcie na bloga Kasi – jej ostatni artykuł o CV jest naprawdę ciekawy.
Czy ów kandydat, który podał w CV tylko trzy ostatnie stanowiska pracy, wskazał, że są to trzy ostatnie?