Oszczędna i naturalna walka z alergią.

Bardzo często uświadamiam znajomych alergików o oszczędnej i naturalnej walce z alergią. Alergia to choroba lekceważona a najpowszechniejszym remedium jest nafaszerowanie się chemią, która obciąża organizm i zaburza koncentrację – jednak przecież są inne sposoby, które przynajmniej redukują alergię. Oto one:

–  Sposób ZA DARMO! – Krzyżowanie się: alergeny np. z pyłków kwiatowych krzyżują się z substancjami z pożywienia, nawet jeśli masz lekką postać alergii warto zdobyć tabelę reakcji krzyżowych i przestrzegać jej unikając w danym okresie substancji potęgującej alergie. Zawsze warto unikać selera, który potęguje wszelkie reakcje alergiczne. Unikanie innych potraw powinno być stosowane sezonowo. O tym prostym i darmowym sposobie mało kto wie!

kwiat

Probiotyki: sposób wymagający wydatków, ale ciekawy. Obecnie na rynku jest wiele probiotyków, z czego najskuteczniejsze są te zawierające szczep bakterii Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103) – zapytaj w aptece. Suplement, całkowicie neutralny dla organizmu, koniecznie trzeba przechowywać i przyjmować prawie ściśle według instrukcji z małą różnicą… prawie… bo skuteczność antyalergiczna jest osiągana po ok. 6 tygodniach. Po tym czasie można zaprzestać dawkowania. Działanie jest proste – namnożone bakterie utworzą skuteczną barierę w przewodzie pokarmowym, ograniczającą krzyżowanie się alergenów. Do sposobu trzeba raz na jakiś czas wrócić, np. po terapii antybiotykami.

Omega 3. Udowodnione działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Preparatów jest dużo i można znaleźć naprawdę tanie, należy uważać na te oparte na tranie – można je przedawkować ze szkodą dla zdrowia – preparaty roślinne – np. olej lniany budwigowy nie mogą być praktycznie przedawkowane, jednak także należy stosować je ściśle według broszurek.

Powodzenia w walce z alergią!

P.S. Zapraszam do lektury:

Oszczędna i naturalna walka z alergią – część 2 – koszty.