Oszczędna i naturalna walka z alergią – część 2 – koszty.

W ostatnim artykule napisałem o metodach oszczędnej i naturalnej walki z alergią, dziś co nieco konkretów, czyli koszty a także kolejny pomysł na oszczędną walkę z alergią – chorobą cywilizacyjną XXI wieku.

Koszt probiotyków z LB GG: Preparat Acidolac Nowa Formuła (z czerwoną kulką lub tarczą na opakowaniu) w saszetkach z wspomnianymi w ostatnim poście saszetkami kosztuje w pobliskiej aptece 21 zł za 10 saszetek. Do skutecznej kuracji potrzeba 5 saszetek. Koszt wariantu pierwszego: 105 zł.

Alternatywny preparat w kapsułkach Dicoflor kosztuje 33 zł za 30 kapsułek, co po możliwym rozdzieleniu paczki da koszt 55 zł za 5 listków po 10 zł. Osiągamy zatem niemal o połowę mniejszy koszt, za cenę mniejszej wygody użytkowania – zwłaszcza przy dzieciach. Koszt wariantu drugiego: 55 zł.

Koszt 500 ml oleju lnianego budwigowego, tłoczonego na zimno, kosztuje w zaprzyjaźnionym sklepie 27 zł. Olej musi być cały czas przechowywany w lodówce i spożywany na zimno. Sklep daje specjalny styropian transportowy, by podczas przenoszenia do lodówki olej nie uległ nagrzaniu (np. w gorącym wnętrzu auta). Celowo w tym przeliczeniu nie podaję wariantu z tranem, bo uważam, że w lecie, przy tym nasłonecznieniu dodatkowa suplementacja wit. D jest zbędna. Koszt uzupełnienia wariantu 1 lub 2 wynosi zatem: 27 zł

sunn

Kolejnym pomysłem na naturalną walkę z alergią jest wystawianie się na działanie promieni słonecznych. Plaża i wylegiwanie się na słońcu, przy czym niekoniecznie musi to być smażenie się na skwarek przynosi wielką ulgę alergikom, działa immunopresyjnie i przeciwzapalnie.

Ideałem byłoby jak najdłuższe przebywanie i spacery na plaży morskiej, jako że morska bryza jest wolna od alergenów – im bliżej morskiej wody alergik przebywa tym lepiej, powietrze jest najczystsze przy samym brzegu. Koszty przebywania nad morzem nie należą jednak do najniższych, dlatego warto chociaż wybrać się nad najbliższe jezioro lub w góry i tam cieszyć się słońcem

Pozdrawiam alergików, szczególnie z Dolnego Śląska, gdzie schorzenia alergiczne są częstsze niż w innych rejonach Kraju.