Nieruchomości – blogowy poradnik inwestora

Moja przygoda z nieruchomościami zaczęła się dzięki inwestycjom Ojca. Jako nastolatek uwielbiałem jeździć z nim, oglądać kolejne parcele, rozrysowywać projekty i plany, sprawdzać mapki. Starałem się śledzić także kolejne inwestycje budowlane a kiedy moi rówieśnicy czytali magazyny młodzieżowe i muzyczne ja często w ręku miałem najnowsze wydanie Muratora (zupełnie jak młody Kiyosaki w książce Bogaty Ojciec – Biedny Ojciec).

Na pewno Was nie zdziwi fakt, że w mojej karierze przez pewien okres pracowałem jako pracownik marketingu biura nieruchomości a następnie jako agent. Nieruchomości i wszystko co z nimi związane są dalej moją pasją. Jako bloger staram się od czasu do czasu poświęcić artykuł tematyce nieruchomości.

10797567855_eca75c3aaa_z

Przez długi czas zebrało się trochę tych artykułów, jednak zauważyłem, że nie są w jakiś szczególny sposób uporządkowane, stanowiąc raczej przerywnik, od czasu do czasu wrzucany pomiędzy oszczędnościowymi tematami. Dzisiejszy post jest spisem tych artykułów – takim blogowym poradnikiem inwestora.

Zapraszam do lektury!

Zacznę od filozofii minimalistycznej, która ostatnio mnie szczególnie inspiruje. Podejście minimalistyczne jest też praktyczne, pozwala oszczędzić mnóstwo pieniędzy, nerwów, czasu…

O wynajmie z punktu widzenia świadomego najemcy.

Za mną jest już nie jeden remont i nie jedna kooperacja z tzw. fachowcami.

Wróćmy do tematyki wynajmu, tutaj dwa wpisy:

Kiedy „znudzi się” nam wynajem, wielu z nas myśli i kupnie mieszkania i swoje kroki kieruje do biura developera… na co jednak uważać, aby się nie rozczarować?

Być może lepszą decyzją będzie własny dom, zapraszam do dyskusji:

5449999932_69eb639b62_z

Kolejną porcję artykułów na temat nieruchomości przygotowałem także na moim drugim blogu, o nastawieniu bardziej „firmowym”, zapraszam do przeglądnięcia, tytuły w wystarczającym stopniu wyjaśniają tematykę wpisów:

W komplecie są także nagrania audio, jeśli chcesz usłyszeć jak autor mówi ludzkim głosem… polecam:

Ostatnia porcja wpisów ma charakter bardziej inwestycyjny:

Mam nadzieję, że mój spis artykułów Ci się spodoba a przede wszystkim da Ci ciekawe informacje oraz inne spojrzenie na tematykę nieruchomości oraz inwestycji.

11477985596_2e962658ae_o

Podziel się tym wpisem ze znajomymi, wyślij/udostępnij go na społecznościówkach. Dołącz do grona fanów bloga na Facebooku na profilu „Oszczędzanie”, albo do mojej Facebookowej grupy „Jak oszczędzać z głową…”.

Pozdrawiam,

Remigiusz