Nieruchomości – blogowy poradnik inwestora

Wyślij ten wpis znajomym!

Moja przygoda z nieruchomościami zaczęła się dzięki inwestycjom Ojca. Jako nastolatek uwielbiałem jeździć z nim, oglądać kolejne parcele, rozrysowywać projekty i plany, sprawdzać mapki. Starałem się śledzić także kolejne inwestycje budowlane a kiedy moi rówieśnicy czytali magazyny młodzieżowe i muzyczne ja często w ręku miałem najnowsze wydanie Muratora (zupełnie jak młody Kiyosaki w książce Bogaty Ojciec – Biedny Ojciec).

Na pewno Was nie zdziwi fakt, że w mojej karierze przez pewien okres pracowałem jako pracownik marketingu biura nieruchomości a następnie jako agent. Nieruchomości i wszystko co z nimi związane są dalej moją pasją. Jako bloger staram się od czasu do czasu poświęcić artykuł tematyce nieruchomości.

10797567855_eca75c3aaa_z

Przez długi czas zebrało się trochę tych artykułów, jednak zauważyłem, że nie są w jakiś szczególny sposób uporządkowane, stanowiąc raczej przerywnik, od czasu do czasu wrzucany pomiędzy oszczędnościowymi tematami. Dzisiejszy post jest spisem tych artykułów – takim blogowym poradnikiem inwestora.

Zapraszam do lektury!

Zacznę od filozofii minimalistycznej, która ostatnio mnie szczególnie inspiruje. Podejście minimalistyczne jest też praktyczne, pozwala oszczędzić mnóstwo pieniędzy, nerwów, czasu…

O wynajmie z punktu widzenia świadomego najemcy.

Za mną jest już nie jeden remont i nie jedna kooperacja z tzw. fachowcami.

Wróćmy do tematyki wynajmu, tutaj dwa wpisy:

Kiedy „znudzi się” nam wynajem, wielu z nas myśli i kupnie mieszkania i swoje kroki kieruje do biura developera… na co jednak uważać, aby się nie rozczarować?

Być może lepszą decyzją będzie własny dom, zapraszam do dyskusji:

5449999932_69eb639b62_z

Kolejną porcję artykułów na temat nieruchomości przygotowałem także na moim drugim blogu, o nastawieniu bardziej „firmowym”, zapraszam do przeglądnięcia, tytuły w wystarczającym stopniu wyjaśniają tematykę wpisów:

W komplecie są także nagrania audio, jeśli chcesz usłyszeć jak autor mówi ludzkim głosem… polecam:

Ostatnia porcja wpisów ma charakter bardziej inwestycyjny:

Mam nadzieję, że mój spis artykułów Ci się spodoba a przede wszystkim da Ci ciekawe informacje oraz inne spojrzenie na tematykę nieruchomości oraz inwestycji.

11477985596_2e962658ae_o

Podziel się tym wpisem ze znajomymi, wyślij/udostępnij go na społecznościówkach. Dołącz do grona fanów bloga na Facebooku na profilu „Oszczędzanie”, albo do mojej Facebookowej grupy „Jak oszczędzać z głową…”.

Pozdrawiam,

Remigiusz


Wyślij ten wpis znajomym!

One thought on “Nieruchomości – blogowy poradnik inwestora”

  1. Bardzo fajny pomysł na tematyczny spis artykułów, każdy z nich osobno też jest interesujący. Wszystko, co kręci się wokół nieruchomości, od kupna, przez wynajem do remontu czy projektowania wnętrz jest zawsze na czasie i nigdy się nie przejada. Takie tematy z życia wzięte, z garścią wskazówek i pomysłów mogą być inspiracją dla każdego, szczególnie młodych mobilnych osób szukających w necie czegoś, co mogłoby ich nakierować. Spostrzeżenia zebrane w jednym miejscu, posegregowane i czytelne to dobry sposób na przyciągniecie czytelnika, który szuka konkretnych informacji. Nieruchomości to właściwie temat rzeka, więc myślę, że spis będzie się jeszcze powiększał, na co bez wątpienia czekam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.