Motywacja. Jak osiągnąć zamierzone cele? MP3

Dziś zapraszam na audycję poświęconą tematowi motywacji. Powiem Wam dzisiaj coś o sobie i różnych moich zrywach motywacyjnych z przeszłości…. Zdradzę Wam wreszcie niezawodny sposób na skuteczne osiągnięcie swoich celów, realizację planów oszczędnościowych, zamierzeń w naszym rozwoju osobistym, np. dotyczących nauki języka obcego, milowych kroków w naszym treningu (jeśli celem jest poprawa stanu zdrowia i rozwój formy fizycznej)…

5866926118_626d7b738f_z

Jak podejść prawidłowo do tzw. literatury motywacyjnej, aby osiągnąć jak najlepsze efekty?

Zapraszam do wysłuchania!

Polecam także:

Jak utrzymać wysoką motywację do treningu?

 

5 thoughts on “Motywacja. Jak osiągnąć zamierzone cele? MP3”

 1. Metoda codziennych, często niewielkich kroków, jest bardzo dobra…
  Chcesz opłynąć Horn pod żaglami? Wejdź na Cadeta, trochę pożegluj po jeziorze, bądź wytrwały, cały czas trochę żegluj, w końcu Horn zrobisz 🙂
  Więm co mówię 🙂

  1. Dokładnie tak, cały czas spotykam się ze zjawiskiem w sferach samorozwoju/edukacji/biznesu, itp., które prywatnie, dla swoich celów nazywam makdonaldyzajcą. Poprzez analogię:

   Człowiek wchodzi w jakąś sferę i chce wszystko od razu, już teraz, na skróty – tak jak w fastfoodowej jadłodajni – płacisz, szybko się napychasz i przez chwilę brzuch pełen.

   Tak się jednak w większości przypadków nie da.

 2. Bardzo fajny i rzeczowy podcast. Odnosząc się stricte do celów i ich realizacji chciałbym również zwrócić uwagę na cele same w sobie. Czy aby na pewno wszystkie nasze cele są odpowiednio sformułowane i możliwe do zrealizowania?

  A co do „biznesu motywacyjnego” to trzymam się od tego z daleka. Znam kilku takich szarlatanów co obiecują złote góry, a nie potrafią załatwić najprostszych spraw w urzędzie. Świetnie za to piorą mózgi młodym, niedoświadczonym i spragnionym bogactwa. Inni zaś (również moi znajomi) dzięki pracy i wytrwałości nie muszą się o nic martwić bo i kasa i szacunek się ich trzymają.

 3. Bardzo rzeczowo:-). Skoro jednak powiedziałeś, a to czekamy na B. Między innymi to o czym wspominał Łukasz, właściwy dobór celów – realne podejście do swoich możliwości to przecież podstawa, że o konsekwencji nie wspomnę;-).
  Pozdrowienia i życzenia wielu sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.