Leasing konsumencki, czyli samochód dla „Kowalskiego”

Finansowanie samochodów, które do niedawna zarezerwowane było tylko dla przedsiębiorców, stopniowo otwiera swoje drzwi dla klientów prywatnych. Leasing konsumencki, bo o nim mowa, zachowuje postać dobrze już znaną przedsiębiorcom, dostosowując się do potrzeb prywatnych nabywców. Jak działa konsumencka odmiana leasingu?

Leasing konsumencki to duża elastyczność

Podstawowa zasada działania leasingu jest wspólna dla obu jego odmian, dla biznesu i dla konsumenta. Firma leasingowa przekazuje przedsiębiorcy bądź osobie prywatnej w użytkowanie samochód, w zamian za ustalone miesięczne raty. Na koniec umowy auto można wykupić lub oddać leasingodawcy.

Oprócz licznych podobieństw pojawiają się też pewne różnice.

Po pierwsze, prywatni leasingobiorcy w odróżnieniu od firm nie mają możliwości skorzystania z zalet podatkowych leasingu. Z tego względu kontraktów leasingu konsumenckiego nie dotyczy warunek minimalnego okresu ich trwania, odpowiadającego co najmniej 40% normatywnego okresu amortyzacji. W praktyce oznacza to, że czas trwania umowy leasingu konsumenckiego można dowolnie skracać i wydłużać (więcej informacji znajdziesz na: https://kalkulator.vwbank.pl/leasing-konsumencki/audi-perfect-lease/).

Dlaczego warto skorzystać z leasingu konsumenckiego?

Do wyboru leasingu zachęca m.in. ograniczona ilość formalności. Z tego względu jest to dobra alternatywa dla kredytu, który zazwyczaj stawia przed konsumentem znacznie większe wymagania. Do zawarcia kontraktu w procedurze uproszczonej czasami wystarczą dwa dokumenty potwierdzające tożsamość, choć może być też potrzebne zaświadczenie o dochodach. Skorzystanie z leasingu samochodowego zdejmuje z przyszłego użytkownika ciężar związany z rejestracją, a niekiedy również ubezpieczeniem auta. Klient po prostu odbiera samochód gotowy do jazdy. W dodatku wzięcie samochodu w leasing nie obniża zdolności kredytowej, co może odegrać kluczową rolę przy pozyskiwaniu finansowania na inne cele, np. kredytu na dom.

Samochód w leasingu od marki Audi

Od niedawna z leasingu konsumenckiego mogą korzystać klienci marki Audi, która we współpracy
z Volkswagen Financial Services oferuje sprawdzone już i popularne w wersji dla przedsiębiorców finansowanie – Audi Perfect Lease dla klientów prywatnych. Jest to propozycja dla tych, którzy cenią rozsądne zarządzanie budżetem i chcą jeździć najnowszymi modelami Audi. Ta specjalna odmiana leasingu konsumenckiego zapewnia znacznie niższe miesięczne raty leasingowe w porównaniu do tradycyjnego leasingu. Pozwala też na regularną zmianę samochodu na nowy, dowolnie skonfigurowany model tej marki premium.