Jak wyłączyć opcję URL w podpisie – w komentarzach na WordPress?

Czas. Brakuje mi ostatnio czasu. Szukam oczywiście metod optymalizacji pracy, unikania straty czasu przy jednoczesnym pamiętaniu o tym, że człowiek nie jest maszyną i chce mieć parę chwil dla siebie, na swoje hobby (u mnie jest to blogowanie).

Być może jakieś posty na tematy powyższe się pojawią na blogach, a na chwilę obecną wniosek dotyczący komentarzy na blogach. Półtora miesiąca temu za namową koleżanki blogerki włączyłem ponownie opcję URL w komentarzach i zaczął się nawał komentarzy.

(*dla niecierpliwych, informacja jak wyłączyć opcję URL w opcji Nazwa/URL na WordPress, będzie pod artykułem…)

Oczywiście opcja URL mimo stanowczego zakazu (nie dotyczącego oczywiście zaprzyjaźnionych autorów) oraz informacji, że komercyjne linki usuwam, mimo konieczności rozwiązania zadania matematycznego ‚captcha’ była wykorzystywana, zgodnie z przewidywaniami, do wpierniczania mi linków spamerskich na bloga.

Oj, co się ostatnio nasłuchałem, jakiego to wspaniałego bloga prowadzę, jaki to jestem elokwentny, wspaniały, normalnie kurcze super-blog-men. Naturalnie ta wazelina jest odpowiednio okraszona spamerskimi linkami firm, najczęściej w opcji Nazwa/URL.

Jakim trzeba być łosiem, by rzeźbić komentarz, klepać ‚captchę’, linkować, i tym podobne mając jak byk napisane, że komercyjne linki i tak usunę? Że co? Że jak powłazi mi ktoś w 4 litery to się zlituję i puszczę za friko spamerski URL? Nie no ludzie, bez jaj. 100% takich wpisów usuwam. Darmowa tablica ogłoszeń to jest w TESCO czy w Kauflandzie, a w necie Gratka czy Tablica.pl i inne takie. Proste? Od moich blogów – spamerzy – won!

4388535379_8cf4ae9529_bEksperyment z URL na blogach zakończył się zgodnie z przewidywaniem, wyłączeniem tej opcji i radykalnym spadkiem liczby komentarzy (już widać co ludzi przede wszystkim motywuje do komentowania). Komentarze, komentarzami, ale przede wszystkim liczy się mój czas, który odzyskałem dla siebie (konieczność codziennego grzebania się w moderacji mnie na chwilę obecną specjalnie nie ekscytuje).

Niech system służy czytelnikom i czytelniczkom, a także autorowi bloga, do swobodnych dyskusji z ciekawymi ludźmi.

*No więc jak wyłączyć opcję URL w podpisie – w komentrzach na WordPressie?

Kokpit – Wygląd – Edytor – comments.php

do skasowania
fragment kodu do skasowania w moim temacie

Około 15 linijka tekstu od dołu to część kodu odpowiedzialengo za URL, zobaczysz to wyraźnie po opisie…

…skasuj ją, uważając, by nie wyrzucić znacznika zamykającego fragment kodu, czyli    );

Po skasowaniu zapisz plik i gotowe. (oczywiście przed wszelkimi modyfikacjami zrob sobie kopię zapasową pliku, np. kopiujac ją do Notatnika systemowego, tak na wszelki wypadek, albo gdyby ci się odwidziała ta zmiana kiedyś).

 

Wyślij ten wpis znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.