Jak uniknąć straty czasu w internecie? MP3

Wyślij ten wpis znajomym!

Witam Was serdecznie, pod dłuższej przerwie od postów w formacie MP3 zdecydowałem się na nagranie.

Ponieważ w tej chwili jestem dość zajęty w pracy zawodowej skupiłem się na takim temacie jak strata czasu w czasie naszych częstych aktywności internetowych.

Co uważam za najbardziej „obciążające” nasz „bank czasu”?

Dowiesz się tego w dzisiejszym nagraniu.

W audycji wspominam także o nadchodzącym referendum, choć na pewno nie wyczerpuję tutaj tematu 😉

Nagranie trwa 6 min. 13 s.

9696705781_9135ef21f0_z


Wyślij ten wpis znajomym!

4 thoughts on “Jak uniknąć straty czasu w internecie? MP3”

 1. Heh…
  A ja już miałęm nadzieję, że ci z tymi „empetrójkami” przeszło…
  Widać to byłą płonna nadzieja…
  Da sie to jakoś nagrywać, by odsłuchać bez dostępu do netu?
  Nagrałbym sobie hurtem na pendrive`a i odtworzył siedząc na traktorze…

  1. nie tyle mi nie przeszło z mp3 co nawet kombinuję gdzieś tam jak zacząć nagrywać filmy na bloga, choć to raczej jakaś dłuższa perspektywa

   na razie mp3 mogę ci wysłać na mail, poza Tobą nie było wśród znajomych głosów za opcją ściągania mp3

 2. Poruszył Pan ważny temat, któremu poświęca się stanowczo za mało uwagi. Chciałabym, żeby ten komentarz pozostał apolityczny, więc nie będę odnosić się do tejże części nagrania. Co do reszty mam jednak zdanie bardzo podobne. Coraz częściej spotykam się ze zjawiskiem zaciętych dyskusji a właściwie już kłótni na wszelkich portalach społecznościowych. I to dosłownie pod każdym możliwym postem, czy to politycznym czy to pseudo moralizującym kończąc na błahostkach. Jedni próbują przekonać drugich, że pies jest lepszy od kota, żeby woleli śnieg zamiast słońca albo pepsi zamiast coli. Raz wyrobiona przez ludzi opinia jest z reguły tak mocno zakorzeniona w ich umysłach, że awykonalne wydaje się wpłynięcie na nią. Jednak mimo tego, każdy chce udowodnić swoją rację. Najgorzej jest wtedy, kiedy człowiek powiedzmy inteligentny da się wciągnąć w dyskusję z tymi o widocznie niższym IQ, co można nierzadko wywnioskować na podstawie ich argumentacji i samych poglądów. Czas mija nieubłaganie, a człowiek traci go na oświecanie ludu w internecie. I nagle zdaje sobie sprawę, że to bezcelowe. Zgadzam się w stu procentach, że czasu spędzanego w internecie nie można nazwać z góry straconym. Jest wiele sposobów na to, by wykorzystać tak łatwy dostęp do kultury, rozrywki i wiedzy w jak najmądrzejszy i najcenniejszy dla samokształcenia sposób. Niestety kiedy emocje biorą górę łatwo „zgubić się” w zakamarkach internetu na kilka godzin i najzwyczajniej w świecie je zmarnować. Warto chyba apelować do ludzi, szczególnie młodych i aktywnych w internecie, o rozwagę w tym temacie – tak więc doceniam wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.