Jak policzyć zawartość skarbonki?

Wyślij ten wpis znajomym!

Dzisiaj mała sztuczka, która ułatwi nam sprawne policzenie zawartości świnki skarbonki, ale też przyda się np. do wspólnej zabawy z dzieckiem w matematykę. Dzieci nie zawsze są chętne do nauki, ponieważ w suchych liczbach nie widzą nic interesującego. Jak podejść do tematu w sposób ciekawy i zajmujący?

Proponuję najpierw posegregować monety według nominału, potem ułożyć z nich kwadraty i prostokąty.

05.05.2016 - 1 (1)

Następnie liczymy liczbę monet po bokach.

05.05.2016 - 1 (2)

Zapisujemy i mnożymy.

05.05.2016 - 1 (3)

Teraz czas na zabawę we wspólne rachunki i mamy werdykt. Świnka ma w brzuchu 86 zł.

Jeśli jesteś zainteresowany bardziej dorosłą zabawą to przypominam, że mamy jeszcze kilka dni konkursu (do niedzieli). Zapraszam:

Konkurs na blogu! Wygraj monetę inwestycyjną z Goldsaver.pl

 


Wyślij ten wpis znajomym!

2 thoughts on “Jak policzyć zawartość skarbonki?”

  1. Warto już od małego uczyć dziecko oszczędzania, każde pieniążki, które dostanie od dziadków czy chrzestnych warto wrzucać od razu do skarbonki. Dziecko za pieniążki, które dostało może zakupić sobie zabawkę o, której zawsze marzyło czy nawet dołożyć rodzicom do roweru, który wymarzyło sobie dla siebie. Dziecko w ten sposób uczy się oszczędzania, a także nabywa wiedzę o tym, że żeby zarobić trzeba ciężko pracować, ” że samo nic nie przyjdzie”. Dziecko uczy się także umiejętności dobrego gospodarowania pieniędzmi, swoje pieniądze trudniej wydać więc kalkuluj na co je przeznaczyć by zostały dobrze spożytkowane a nie stracone w niewłaściwy sposób.

    1. Warto wyznaczyć sobie cel, na który zbierane są pieniądze z oszczędzania. Wtedy oszczędzanie staje się łatwiejsze do zniesienia, a jeśli cel oszczędzania jest większy oszczędzanie może stać się przyjemniejsze ponieważ doprowadza często do realizacji marzeń po wielu latach. Marzeń, które bez oszczędzania nie miałyby swojego uwieńczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.