Ile można zaoszczędzić dzięki internetowym transakcjom?

Wyślij ten wpis znajomym!

Współcześnie wymiana walut w Internecie pozwala na zaoszczędzenie niemałych sum w stosunku do wymiany w stacjonarnych kantorach i bankach. Twoje oszczędności będą tym większe, im wyższa jest regularność korzystania z takich usług. Wówczas jednostkowe zyski z pojedynczych transakcji wymiennych w sumie generują sporą kwotę. Wyższa atrakcyjność kursu w kantorach internetowych jest podawana jaka jedna z największych zalet przenoszenia wymiany walut ze stacjonarnych placówek bankowych i kantorów do Internetu.

Z takiej możliwości korzystają przede wszystkim osoby posiadające kredyty w walucie obcej, tak popularnym swego czasu franku szwajcarskim czy w po prostu w euro. Jeżeli przeciętna rata oscyluje w graniach 500 CHF (franków szwajcarskich), to próbując dokonać porównania pomiędzy kursami w bankach a kursami wymiany w internetowych kantorach, nietrudno zauważyć potencjalne oszczędności. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że taką ratę płacimy co miesiąc przez wiele lat, ta suma rośnie do naprawdę pokaźnej kwoty.

5474168441_70b2f46944_zSpread w placówkach bankowych oscyluje w granicach 5-6%, co daje około 2,5%-4% od cen ustalanych przez rynek, a to daje niemałe profity finansowe. W kantorach online mamy możliwości wymiany walut po kursie, który jest bardzo podobny do tego, który obowiązuje w wymianach międzybankowych. Dzięki temu możemy zaoszczędzi nawet 2,5-2,75%. Spróbujmy zobrazować to na prostym przykładzie. Chcąc wymienić pięćset franków szwajcarskich, bazując na kursie 3,4 i biorąc pod uwagę oszczędności na poziomie 2,5%, rzeczywiste oszczędności wynoszą 42,5 złotych – tylko dla tej jednej raty. Jeżeli weźmiemy pod uwagę różnice spreadu pomiędzy bankami, łatwo dojść do wniosku, że owe oszczędności przy takiej racie mogą wynosić od 30 do nawet 80 złotych.

Zakładając oszczędności przy jednej racie na poziomie 42,50 złotych, w ciągu roku korzystania z kantorów internetowych w portfelu zostanie nam 510 złotych. Licząc 25 lat jako okres spłacania kredytu mieszkaniowego, możemy zaoszczędzić 12 750 złotych. Ci, którzy zobaczą tę kwotę, z marszu dokonują rejestracji w jednym z portali wymiany walut dostępnych w Internecie. Stąd też logiczny i w pełni racjonalny powód rosnącej popularności tego typu serwisów.

Z dużą większymi oszczędnościami mamy do czynienia wówczas, gdy przeanalizujemy sytuację osób pracujących za granicami naszego kraju. Kwoty, które co miesiąc wymieniają, mogą oscylować nawet na poziomie 2 000 – 3 000 euro, wówczas potencjalne oszczędności w ciągu miesiąca wynosić mogą 200-400 złotych, co pomnożone przez 12 miesięcy daje niemała kwotę, bo od 2 500 do 4 500 złotych. Nie mam co ukrywać, to bardzo ważna nisza dla tego rodzaju serwisów. Według szacunków nawet trzy miliony Polaków otrzymuje pensie w walucie obcej.

Podążając dalej tym tropem, warto przeanalizować oszczędności, jakie mogą być udziałem firm – szczególnie tych średnich i małych, którym banki nie oferują zbyt atrakcyjnych kursów wymiany walut. Warto też pamiętać, że większość firm praktycznie nie obraca gotówką. Toteż takie kantory internetowe są doskonałą przestrzenią do wymiany dochodów ze sprzedaży towaru zagranicę albo też do nabycia drogą kupna środków potrzebnych do uregulowania należności w walucie obcej.

Nawet jeżeli firmy mogą wymieniać w bankach pieniądze według kursów nieco korzystniejszych niż przeciętni Kowalscy, to przedsiębiorstwa potencjalne mogą zaoszczędzić 1-2% na każdorazowej transakcji wymiany walut. Przyjmując, że firma dokona wymiany miliona euro w trakcie 12 miesięcy, to jej roczne oszczędności będą kształtować się na poziomie 40 000 – 80 000 złotych.

Pomijając korzystniejsze kursy w kantorach internetowych, korzystanie z takich usług pozwala na zaoszczędzenie niemałej ilości czasu. Tego typu portale mają konta w większości popularnych banków, co pozwala na przesyłanie środków z efektem praktycznie natychmiastowym. Takie operacje za pośrednictwem banków są albo niemożliwe, albo wymagają poniesienia opłat za tzw. przelewy ekspresowe.

Nietrudno zauważyć daleko idące oszczędności wynikające ze korzystania z serwisów wymiany walut w Internecie, z związku z tym każdemu, komu zależy na zatrzymaniu jak największej ilości pieniędzy w portfelu, polecam korzystanie z tego typu usług.

Artykuł został przygotowany we współpracy z kantorem internetowym Liderwalut.pl – Wymiana walut online.- Infolinia:+48 58 5000 108

 


Wyślij ten wpis znajomym!

14 thoughts on “Ile można zaoszczędzić dzięki internetowym transakcjom?”

 1. W mojej ocenie kantory internetowe to oszczędność – zarówno czasu, jak i pieniędzy. Wiem, że wiele osób obawia się o to czy takie instytucje są rzetelne, niemniej jednak nie ma żadnych powodów do obaw. Korzystałem już z wielu kantorów internetowych i jeszcze nigdy się nie naciąłem. Powiem więcej, byłem bardzo zadowolony z jakości i tempa obsługi.

 2. Świetny artykuł! Otwiera oczy na to, o jakich stawkach mowa. Nie mam kredytu w obcej walucie, ale mąż regularnie przywozi do polski pensję liczoną w euro wiec mamy konto walutowe. O jakiegoś czasu korzystamy z kantorów internetowych, w szczególności właśnie z lidera walut, który jak widzę pomagał w stworzeniu tego artykułu. Jak na razie współpraca układa się idealnie i nie wyobrażam sobie, byśmy musieli biegać znowu po kantorach stacjonarnych. Nie dość że spready są w nich większe to jeszcze trzeba się do nich dostać, a traci się przy tym sporo czasu.

 3. Nie mogę nadziwić się, czemu ludzie wciąż jeszcze korzystają z kantorów stacjonarnych. Nie mówię oczywiście o sytuacjach nagłych, np. gdy jesteśmy na wakacjach, albo gdy wymieniamy drobniaki i to raz na jakiś czas. Ale mnóstwo osób śmiga beztrosko do kantorów stacjonarnych z wywieszonym jęzorem przynosząc do niego grube tysiące. Wystarczy porównać spread w kantorach internetowych i stacjonarnych i od razu widać, że kantory stacjonarne wkrótce odejdą do lamusa. Puki co jednak ważne jest budowanie świadomości osób, że mogą wymieniać swoje ciężko zarobione pieniądze bez konieczności wychodzenia z domu bo od kilku lat istnieją już takie możliwości i wcale nie jest to trudne.

 4. Cieszę się, że kantory internetowe takie jak liderwalut.pl pomagają w tworzeniu takich artykułów. Niech sobie niektórzy mówią, że to tylko forma reklamy, artykuły sponsorowane i tym podobne. Prawda jest jednak taka, że to właśnie kantory internetowe mają największa wiedzę na temat tego co dzieje się na rynku wymiany walut. Oczywiście, każdy z nich chce się zaprezentować jak ten najlepszy. Nie oznacza to jednak, że nie dbają o swoich klientów a w głowie im tylko mamona. Dobrze, że powstają artykuły takie jak ten. Przede wszystkim dlatego, że podsuwają na talerzu gotowe rozwiązania jak zaoszczędzić pokaźne sumy pieniędzy, z których to istnienia jeszcze niewiele osób zdaje sobie sprawę.

 5. A ja bardzo lubię korzystać z kantorów i robiłem to, zanim jeszcze było modne :). A tak poważnie. To wygoda i naprawdę nie ma się czego bać. Nie powiem, za pierwszym razem jak robiłem wymianę przez internet to aż trzęsły mi się ręce. Ale po chwili zobaczyłem na swoim koncie kasę i było wszystko ok. Początkowo to fakt, że trochę strach, ale z czasem człowiek się przełamuje.

 6. Fajnie, że powstają takie artykuły jak ten. Podobnie jak z większością sposobów na oszczędzenie grosza, tak i na ten ciężko wpaść, zanim się o nim przeczyta. Nie ma jeszcze doświadczenia z kantorami internetowymi, ale sporo wyjeżdżam, więc kiedyś na pewno z nich skorzystam. Odłożę jednak najpierw trochę pieniążków do wymiany, żeby było co wymieniać :). Dzięki za artykuł.

 7. Bardzo dobry i pouczający artykuł, ale tego właśnie można było spodziewać się po współpracy wytrawnego Blogera i profesjonalnego kantoru. Sam borykam się ze spłatą walutowego kredytu a przy wymianie używam właśnie kantoru Lider Walut. Gdybym miał spłacać kredyt bez jego pomocy, to chyba już dawno poszedłbym z torbami. Jeżeli ktoś mimo takich artykułów boi się zacząć korzystać z kantorów, to polecam na początku wymieniać bardzo małe sumy, tak dla rozeznania.

 8. Jak ktoś sam spłaca kredyt w euro, to wiadomo, o czym mowa:). Po prostu nie ma możliwości zrobić tego bez udziału kantoru internetowego. Jak początkowo wymieniałem pieniądze w banku, to ten uraczył mnie takimi kursami, że ja dziękuję….. Stacjonarne kantory trochę lepiej, ale i tak nie umywają się do kantorów internetowych.

 9. Zdecydowanie nigdy nie byłem zwolennikiem kantorów stacjonarnych. Już nawet nie będę czepiał się tu kwestii wyższych kursów, które są oczywiste. Ale sam pomysł, żeby iść do centrum miasta z kupą pieniędzy a następnie pojawić się z nimi w miejscu, które utwierdzi potencjalnego złodzieja o tym, że je mamy, to proszenie się o nieszczęście. Doceniam przede wszystkim wygodę kantorów internetowych i to, że mogę wymieniać pieniądze z dala od ciekawskich spojrzeń.

 10. Mariusz trafił w sedno. Jedynym argumentem jaki widzę za kantorami stacjonarnymi, to ten, że możemy wymienić szybko posiadaną gotówkę w nagłych sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do internetu. Nic więcej. Zarówno kursy jak i bezpieczeństwo wymiany przy wymianie internetowej są zdecydowanie na lepszym poziomie.

 11. Już kilka osób o tym wspomniało, ale warto to jeszcze raz przewałkować. O tym, jak bardzo przydają się kantory internetowe przekona się tylko ten, kto albo zarabia w innej walucie niż złotówki, albo spłaca kredyt w obcej walucie. Gdyby nie kantory takie jak właśnie wspomniany liderwalut.pl, to mój budżet znaczenie by zeszczuplał.

 12. A mnie najbardziej dziwi fakt, że z taka nieufnością ludzie podchodzą do tego typu instytucji. Matematyka nie kłamie, wymiana w sieci jest sto razy korzystniejsza. Niby jesteśmy społeczeństwem informatycznym, ale jak standardowy pomysł zostaje zaadaptowany do możliwości cyberprzestrzeni, to wszyscy nagle boją się korzystać z takiego dobrodziejstwa.

 13. Czas to też pieniądz i należy go uwzględniać w ogólnej kalkulacji. To ten rodzaj oszczędności, która jest trudna do dostrzeżenia. Ale jeżeli pieniądze wymieniamy regularnie w stacjonarnych kantora to będzie nas to kosztować nawet i kilka godzin miesięcznie. W tym czasie moglibyśmy zająć się czymś zupełnie innym, w tym i pracą zarobkową. Kantory internetowe dają więc jeszcze ten dodatkowy bonus użytkownikom, że ich obsługa wymaga jedynie kilku minut przy jednej sesji i jest możliwa z własnego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.