Facebook to zagrożenie dla Twojej kariery zawodowej. MP3

Wyślij ten wpis znajomym!

Nieprzemyślana aktywność na Facebooku może okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny do Twojej kariery zawodowej. Nie muszę dzisiaj przeprowadzać wywiadu z Pogromcami Mitów, aby powiedzieć Ci, że mit, mówiący o tym, że osoby rekrutujące zaglądają na nasze profile społecznościowe jest zdecydowanie potwierdzony. Niestety jest to prawda, o czym powiem Ci w dzisiejszej MP3-ce.

Stawisz dzisiaj także czoła nieprzyjemnemu faktowi, że Twoje preferencje polityczne, religijne oraz światopoglądowe (oczywiście zupełnie nieoficjalnie i przypadkiem) mogą zdecydować o nie przyjęciu Twojej kandydatury do nowego zespołu, lub na interesujące Cię stanowisko pracy, nie mówiąc o utraconym awansie lub pogorszeniu się Twojej sytuacji w firmie.

Twoja facebookowa aktywność “po jednym piwku” w sobotę wieczorem może zupełnie zniszczyć Twój wizerunek w oczach wielu osób, a pozornie błahe wypowiedzi mogą sprawić, że niektóre osoby, które znasz, dołączą do grona Twoich wrogów i osobników śmiertelnie i po wieki obrażonych, gotowych zaszkodzić Ci przy pierwszej, lepszej okazji…

Nieprzemyślana aktywność na FB jest dla profesjonalisty strzelaniem sobie w stopę i jeśli po wysłuchaniu mojej audycji stwierdzisz, że trzeba coś z tym wreszcie zrobić, to poradzę Ci dzisiaj jak okiełznać Twoje konto FB i uczynić je “wizerunkowo i zawodowo” bezpieczniejszym… i bynajmniej nie będzie to skasowanie konta (która to czynność niestety nie zawsze wymazuje naszą historię facebookową).

Zapraszam do wysłuchania MP3 bezpośrednio…

… oraz w pliku: http://oszczedzanie.info.pl/wp-content/uploads/2016/05/GroznyFacebook.mp3

Zapraszam także na kolejną “instancję” złotego konkursu:

„Złoty” konkurs na blogu! Wygraj monetę inwestycyjną!

 


Wyślij ten wpis znajomym!

6 thoughts on “Facebook to zagrożenie dla Twojej kariery zawodowej. MP3”

  1. Niestety albo stety musimy uważać co wstawiamy na nasze konta na facebooku, trzeba już o tym pamiętać na początku swojej kariery zawodowej czyli już po studiach lub nawet już w czasie studiów. Nawet nasi potencajlni pracodawcy, u których w czasie studiów robiliśmy praktyki czy staże mogą te konta oglądać. A co ciekawe część z naszych znajomych z pracy te konta przegląda każdego dnia szczególnie jeśli mamy ich w gronie swoich znajomych. Nie daj Boże jeśli są nasyzmi wrogami to już wszystko mamy „pozamiatane” oczywiście jeśli jest tam coś niewłaściwego. Dlatego koniecznie trzeba wyłączać konta w czasie imprez by nasi znajomi pod wpływem nie wpadli na genialne pomysły wstawiania nam dziwnych komentarzy. Złota zasada- Uważaj co wstawiasz i kiedy wstawiasz!

    1. można też zabronić wstawiania innym osobom wpisów na naszą „timeline” 😉

      po prostu

  2. Ha wiesz nie przesłuchałem jeszcze twojego nagrania bo niestety muszę już iść spać ale powiem ci że temat fejsa mnie nie dotyczy mam profil bez zdjęcia i bez żadnych wpisów nie udostępniam żadnych inf . Jeżeli jednak się zdecyduję coś napisać to żadnych poglądów politycznych ani religijnych żadnych osobistych zdjęć dla mnie to jest jasne ale wielu ludziom trzeba to wyjaśnić . Więc bardzo dobry temat podjąłeś .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.