Facebook to zagrożenie dla Twojej kariery zawodowej. MP3

Nieprzemyślana aktywność na Facebooku może okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny do Twojej kariery zawodowej. Nie muszę dzisiaj przeprowadzać wywiadu z Pogromcami Mitów, aby powiedzieć Ci, że mit, mówiący o tym, że osoby rekrutujące zaglądają na nasze profile społecznościowe jest zdecydowanie potwierdzony. Niestety jest to prawda, o czym powiem Ci w dzisiejszej MP3-ce.

Stawisz dzisiaj także czoła nieprzyjemnemu faktowi, że Twoje preferencje polityczne, religijne oraz światopoglądowe (oczywiście zupełnie nieoficjalnie i przypadkiem) mogą zdecydować o nie przyjęciu Twojej kandydatury do nowego zespołu, lub na interesujące Cię stanowisko pracy, nie mówiąc o utraconym awansie lub pogorszeniu się Twojej sytuacji w firmie.

Twoja facebookowa aktywność “po jednym piwku” w sobotę wieczorem może zupełnie zniszczyć Twój wizerunek w oczach wielu osób, a pozornie błahe wypowiedzi mogą sprawić, że niektóre osoby, które znasz, dołączą do grona Twoich wrogów i osobników śmiertelnie i po wieki obrażonych, gotowych zaszkodzić Ci przy pierwszej, lepszej okazji…

Nieprzemyślana aktywność na FB jest dla profesjonalisty strzelaniem sobie w stopę i jeśli po wysłuchaniu mojej audycji stwierdzisz, że trzeba coś z tym wreszcie zrobić, to poradzę Ci dzisiaj jak okiełznać Twoje konto FB i uczynić je “wizerunkowo i zawodowo” bezpieczniejszym… i bynajmniej nie będzie to skasowanie konta (która to czynność niestety nie zawsze wymazuje naszą historię facebookową).

Zapraszam do wysłuchania MP3 bezpośrednio…

… oraz w pliku: http://oszczedzanie.info.pl/wp-content/uploads/2016/05/GroznyFacebook.mp3

Zapraszam także na kolejną “instancję” złotego konkursu:

„Złoty” konkurs na blogu! Wygraj monetę inwestycyjną!

 

Wyślij ten wpis znajomym!

6 przemyśleń nt. „Facebook to zagrożenie dla Twojej kariery zawodowej. MP3”

  1. Niestety albo stety musimy uważać co wstawiamy na nasze konta na facebooku, trzeba już o tym pamiętać na początku swojej kariery zawodowej czyli już po studiach lub nawet już w czasie studiów. Nawet nasi potencajlni pracodawcy, u których w czasie studiów robiliśmy praktyki czy staże mogą te konta oglądać. A co ciekawe część z naszych znajomych z pracy te konta przegląda każdego dnia szczególnie jeśli mamy ich w gronie swoich znajomych. Nie daj Boże jeśli są nasyzmi wrogami to już wszystko mamy „pozamiatane” oczywiście jeśli jest tam coś niewłaściwego. Dlatego koniecznie trzeba wyłączać konta w czasie imprez by nasi znajomi pod wpływem nie wpadli na genialne pomysły wstawiania nam dziwnych komentarzy. Złota zasada- Uważaj co wstawiasz i kiedy wstawiasz!

    1. można też zabronić wstawiania innym osobom wpisów na naszą „timeline” 😉

      po prostu

  2. Ha wiesz nie przesłuchałem jeszcze twojego nagrania bo niestety muszę już iść spać ale powiem ci że temat fejsa mnie nie dotyczy mam profil bez zdjęcia i bez żadnych wpisów nie udostępniam żadnych inf . Jeżeli jednak się zdecyduję coś napisać to żadnych poglądów politycznych ani religijnych żadnych osobistych zdjęć dla mnie to jest jasne ale wielu ludziom trzeba to wyjaśnić . Więc bardzo dobry temat podjąłeś .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Policz to * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.