Edukacja finansowa dzieci – PKO Junior – Candy blogowe wspierane przez PKO Bank Polski.

Jak ważne jest edukowanie dzieci w dziedzinie finansów? Jak ważna jest świadomość dziecka, czym są pieniądze, skąd się biorą, jak się je wydaje?

Wydaje mi się, że we współczesnym świecie edukacja finansowa dzieci, jest równie ważna jak edukacja w wielu innych dziedzinach. Uczenie dzieci oszczędzania, zarządzania swoim kieszonkowym, dokonywania pierwszych podstawowych wyborów finansowych sprawi, że tzw. „inteligencja finansowa” młodego człowieka będzie się rozwijać. Czyż nie jest to rzecz o której tak często mówi popularna literatura motywacyjna. Czy rozwijanie „inteligencji finansowej” nie jest równie ważne jak nauka np. matematyki czy języków obcych? Często słyszymy o ludziach wybitnie uzdolnionych, np. znanych artystach, czy sportowcach, którzy mimo spektakularnego sukcesu, wkrótce po zakończeniu kariery popadli w tarapaty finansowe… Pojawia się tu pytanie, czy ci ludzie posiadali rozwijane od dzieciństwa umiejętności zarządzania swoimi finansami? Na pewno nie.

junior

Czy jako rodzice możemy pomóc naszemu dziecku w nabyciu podstawowych umiejętności w dziedzinie oszczędzania i finansów? Tak! Dużo tutaj zależy właśnie od nas – rodziców. Jako posiadacz konta w banku PKO BP dowiedziałem się o wspaniałym narzędziu edukacji finansowej jakim jest konto PKO Junior, rozmawiając z działem marketingu banku wspólnie postanowiliśmy zachęcić osoby czytające blog Oszczędzanie, w szczególności Was – Drogich Rodziców do zapoznania się z kontem dla dzieci o wspomnianej wcześniej nazwie PKO Junior. O koncie oraz jego funkcjonalnościach napiszę jeszcze na blogach, tymczasem…

BRITISH-BANNERblueHARgood

Candy – rozdanie – zdobądź ciekawe nagrody!!!

Blog Oszczędzanie, jak i inne blogi tematyczne autora wspólnie ze Szkołą Językową „Harvard” z Lubina oraz PKO Bankiem Polskim ma zaszczyt zaprosić Czytelników na candy (czyli rozdanie) ciekawych gadżetów promocyjnych związanych z ofertą PKO Junior.

Wśród „wytypowanych” Czytelników bloga jak i uczniów „Harvard” oraz facebookowych fanów zostaną rozdane następujące upominki dla dzieci:

Zestawy artystyczno-malarskie PKO Junior.

IMG_1147v2

Słuchawki multimedialne PKO Junior.

Zatem nie czekaj – zgłoś się czym prędzej 🙂

Warunki uczestnictwa:

  • W rozdaniu mogą uczestniczyć osoby będące fanami blogu Oszczędzanie oraz innych blogów autora na portalu Facebook oraz uczniowie szkoły.
  • Uczestnictwo w zabawie można zgłosić autorowi osobiście oraz/lub na adres mailowy autora LinuxEurope@gmail.com (wystarczy imię nazwisko lub pseudonim fana na FB).
  • Napisz mi, którym gadżetem jesteś zainteresowany/a czy zestawem malarskim, czy słuchawkami (liczba upominków ograniczona).
  • Zabawa trwa do 7 kwietnia 2014 do godz. 23.59.
  • Spośród osób zgłoszonych zostaną „wytypowane” osoby, który otrzymają wartościowe upominki PKO Junior, pod uwagę będzie wzięte każde zgłoszenie.

logo_pkobp_dzien_dobry