Biuro w domu oraz minimalistyczny edytor tekstu dla profesjonalisty – FocusWriter

Mimo że posiadam całkiem duży lokal biurowy i to w dodatku dość blisko domu ostatnio z różnych powodów w moim salonie w kąciku komputerowym zrobiło się drugie biuro, typowe home office z rozłożonym sprzętem, komputerami, papierami – tablicą korkową i tablicą magnetyczną.

Ja doskonale rozumiem, że jeśli chce się prowadzić własną działalność człowiek jest w pracy 25h na dobę 8dni w tygodniu, ale czy to aby nie przesada? Hmm… chwilami z zazdrością patrzę na kolegów i koleżanki z korporacji, którzy w piątek wieczorem zaczynają wolny weekend! Ja czegoś takiego jak wolnego weekendu nie mam, ostatnio skończyłem pracę w sobotę o 21.00, a ostatnio nawet niedziela nie jest wolna od organizacji spraw.

Zaletą pracy w domu są dojazdy, a właściwie ich brak, trzymanie spraw pod kontrolą, duża oszczędność czasu…

Wadą, trudności z taką koncentracją jaką osiągnęłoby się w biurze zewnętrznym…

(Czy Macie jakieś własne propozycje na wady i zalety biura w domu?)

I właśnie w sprawie tej koncentracji mam dla Was przydatne i darmowe narzędzie do pracy w domu – o ile musicie pisać dużo tekstów, a mianowicie edytor FocusWriter. Bardzo ciekawy edytor, o całkiem fajnych możliwościach konfiguracji i ukrytym, nie rozpraszającym człowieka interface. Program nie jest aż tak zaawansowany jak inne, ale obsługuje formaty tekstowe oraz dokumenty OpenOffice, czyli de facto biurowy standard w małych i średnich firmach. Do wstępnej obróbki tekstu i zbudowania sobie jakiejś koncepcji artykułu, w środowisku wymagającym wysokiej koncentracji, wystarczy zupełnie.

focusWriter_kolor

Program znajdziecie w Google na dziesiątkach stron z darmowymi programami do pobrania, jednakże ja przygotowałem dla Was dodatkowy polski słownik do FocusWritera, który odseparowałem z Apache OpenOffice do pobrania za darmo z http://supershare.pl/?d=984DD81D2

Focus_writer

A oto moja konfiguracja FocusWritera 🙂